Najvyšší predstavitelia SOV sa v Tokiu stretli s organizátormi OH 2020 a prezreli si výstavbu viacerých olympijských zariadení

Na fotografii z rokovania s pracovníkmi organizačného výboru OH 2020 v Tokiu vľavo v popredí slovenský veľvyslanec v Japonsku Michal Kottman, za ním prezident SOV Anton Siekel. FOTO JOZEF LIBATOKIO 9. marca (SOV) – V rámci pracovnej cesty do Ázie absolvovali najvyšší predstavitelia Slovenského olympijského výboru (SOV) – prezident Anton Siekel a generálny sekretár Jozef Liba, v spoločnosti slovenského veľvyslanca v Japonsku Michala Kottmana – vo štvrtok rokovanie s pracovníkmi organizačného výboru Hier XXXII. olympiády 2020 v japonskom Tokiu z oddelenia pre styk s národnými olympijskými výbormi (NOV) aj zo športového oddelenia. V japonskej delegácii boli aj vedúci oddelenia služieb pre NOV a vzťahov s nimi Toru Kobajaši, i riaditeľ oddelenia služieb pre NOV Hideaki Jazawa.

Pohľad na výstavbu Olympijskej dediny v Tokiu. FOTO JOZEF LIBA
 
Z prezentácie konceptu olympijských hier 2020 v Tokiu. FOTO JOZEF LIBA„Na bezmála dvojhodinovom stretnutí nám pracovníci organizačného výboru OH 2020 prezentovali projekt a celkový koncept olympijských hier 2020 v Tokiu, ako aj prípravy na ne. Následne nás zobrali na obhliadku výstavby viacerých olympijských objektov – Olympijskej dediny, plaveckého centra, aj areálov na vodný slalom, rýchlostnú kanoistiku, gymnastiku, triatlon, plážový volejbal a diaľkové plávanie,“ informoval z Tokia generálny sekretár SOV Jozef Liba.
 
Rokovanie zástupcov organizačného výboru OH 2020 s najvyššími predstaviteľmi SOV a so slovenským veľvyslancom v Japonsku bolo separátne. V súčasnosti sú však v Tokiu aj delegácie Brazílskeho olympijského výboru a Britskej olympijskej asociácie, ktoré majú odlišný program.

Autor: (sou)

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri