Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil na 1000 m trati na OH v Riu celkové 8. miesto

Rio de Janeiro 18. augusta (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil v A-finále K2 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro posledné ôsme miesto. Zlato získali favorizovaní Nemci Max Rendschmidt s Marcusom Grossom, striebro patrí Srbom Markovi Tomičevičovi s Milenkom Zoričom. Bronz si vypádlovali Austrálčania Ken Wallace s Lachlanom Tameom. Vlček v K2 zopakoval výsledok z OH 2012 v Londýne, kde štartoval s Petrom Gellem.

Zverenci trénera Petra Likéra figurovali po polovici trate na piatej priečke, po druhej päťstovke klesli o tri pozície. Za víťaznými Nemcami zaostali o vyše päť sekúnd. Vlček s Tarrom sa pred odletom do Ria na K2 špeciálne nepripravovali a už postup medzi elitnú osmičku bol pre nich úspechom. Ich prioritou je totiž štvorkajak, v ktorom sa predstavia spoločne s Denisom Myšákom a Tiborom Linkom. Finále K4 na olympijskom kilometri je na programe v sobotu popoludní SELČ.

Tarra mrzelo, že vo finále K2 s Vlčekom nepredbehli aspoň jednu loď. "Mrzí nás ten záver, mohli sme byť na siedmom mieste. Ale to bol len prvý pocit. Už si z toho ďalej nemusíme robiť hlavu, lebo bolo prekvapenie, že sme vôbec postúpili do finále. Bol to pre nás dobrý tréning na K4. Trochu sme sa prepálili. Potrebujeme takpovediac dostať svaly do pohybu."

Vlček bol pred štartom finálovej jazdy realista. "Rátali sme s tým, že skončíme na ôsmej priečke, aj keď ja som veril, že by to mohlo byť aj siedme miesto. Teraz sa trochu vydýchame, sadneme do štvorky, povozíme sa. Predsa je to len iný posed, v štvorkajaku sme nepádlovali už dva dni."

Výsledky A-finále K2 na 1000 m:
1. Rendschmidt, Gross (Nem.) 3:10,78, 2. Tomičevič, Zorič (Srb.) + 0,190, 3. Wallace, Tame (Austr.) +1,810, ..., 8. Erik VLČEK, Juraj TARR (SR) +5,140