Športové centrum polície oslávilo 25 rokov, najlepších športovcov ocenilo pamätnou plaketou

Bratislava 4. decembra (TASR) - Športové centrum polície (ŠCP) oslávilo v júli tohto roka 25. výročie založenia. Počas svojej činnosti získali jeho športovci 682 medailí, pričom 17 cenných kovov vybojovali na olympijských hrách. Ďalších 269 cenných kovov priniesli z majstrovstiev sveta a Európy. V utorok ocenili v Bratislave tých, ktorí sa o tieto úspechy pričinili najvýraznejšie.
 

História organizovaného vrcholového športu v rezorte vnútra sa datuje už od roku 1974, keď zriadili Správu telovýchovy a vrcholového športu Federálneho ministerstva vnútra (SVTŠ FMV). Tá však v dôsledku rozdelenia Československa ukončila svoju činnosť v roku 1992. Viacerí športovci potom prešli do banskobystrickej  Dukly, iní prešli do jednotlivých klubov polície. V roku 1993 napokon uzrelo svetlo sveta Stredisko štátnej športovej reprezentácie Ministerstva vnútra (SŠŠR), ktoré sa v januári 2015 pretransformovalo na Športové centrum polície (ŠCP).

 

"Neviem odhadnúť, či je 25 rokov veľa, alebo málo. Ale uvedomil som si, čo všetko naši športovci za ten čas dokázali a za to im patrí obrovský obdiv. Pod krídlami ŠCP bolo 72 olympionikov, ktorí vybojovali 17 medailí. Ale nedokázali by sme to bez toho, keby za športovcami nestáli tréneri či členovia realizačných tímov. Ich mená nie sú také známe, ale aj im patrí obrovská vďaka," uviedol v slávnostnom príhovore riaditeľ ŠCP Juraj Minčík, ktorý v roku 2000 na OH v Sydney prispel do medailovej štatistiky bronzom vo vodnom slalome. Minčík je na čele centra od roku 2016, keď vystriedal Mariána Kukumberga, ktorý bol vo funkcii úctyhodných 24 rokov.
 

Centrum môže aj v nasledujúcich rokoch počítať s podporou Ministerstva vnútra SR, ktoré plánuje rozvíjať šport nielen pre ŠCP, ale pre Slovenskú republiku ako celok. "Môžem potvrdiť, že budeme pokračovať v nastavených pravidlách, aké sa prijali za môjho predchodcu. Športovci majú k dispozícii areál na Štrbskom Plese, rekonštruujeme futbalový štadión v Dúbravke, chceme vytvárať ďalšie podmienky aj pre strelcov. Budúci rok chceme otvoriť lodenicu pre kanoistov a určite sa chceme venovať v krátkej budúcnosti aj mladým hokejistom," povedala pre TASR ministerka vnútra SR Denisa Saková.
      
Zoznam športovcov ocenených pamätnou plaketou - vodné športy - rýchlostná kanoistika a vodný slalom: Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, Denis Myšák, Michal Riszdorfer, Martina Gogolová-Kohlová, Csaba Orosz, Marcela Erbanová, Róbert Erban, Peter Likér, Tibor Soós, Juraj Bača, Juraj Kadnár, Marian Tesárik, Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner, Peter Hochschorner st., Ladislav Škantár, Peter Škantár, Matej Beňuš, Gabriela Stacherová, Ján Stachera, Mikuláš Čanda, streľba: Zuzana Rehák Štefečeková, Danka Barteková, Daniela Demjén Pešková, Pavol Kopp, Marian Kovačócy, Andrea Stranovská, Jana Špotáková, Monika Štibravá, Mário Filipovič, Filip Praj, Lenka Kostelecká, Juraj Sedlák, Ivan Némethy, Ján Fabo, Matej Mészáros, František Fecko, Veronika Vadovičová a Radoslav Malenovský, zimné športy: Nicole Rajičová, Matúš Užák, Peter Mlynár, Anna Pasiarová, Ján Klimko, Alžbeta Havrančíková, Ľubomíra Iľanovská-Balážová, Jaroslav Slávik, Vladimír Seidl, Július Ľupták, box: Pavol Hlavačka, Tibor Hlavačka, Ján Matta, Štefan Sedláček, policajné športy: Juraj Vrábel, Marian Fedor, hasiči: Ladislav Noskovič, Štefan Belko (družstvo).
      © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X