Sumár výsledkov slovenských športovcov na XXII. zimných olympijských hrách v Soči 2014

Biatlon
MUŽI
10 km (87 štartujúcich):  1. Ole Einar Björndalen (Nór.) 24:33,5 min (1), ...37. Matej KAZÁR +1:31,3 (3), 52. Pavol HURAJT +2:12,3 (0), 65. Tomáš HASILLA +2:31,9 (3), 68. Martin OTČENÁŠ (všetci SR) +2:34,3 (3).
Stíhacie preteky na 12,5 km (59): 1. Martin Fourcade (Fr.) 33:48,6 min (1), ... 23. Matej KAZÁR +1:49,8 (3), 52. Pavol HURAJT (obaja SR) +5:25,7 (1).
20 km (89): 1. Martin Fourcade (Fr.) 49:31,7 h (1), ... 19. Matej KAZÁR +2:25,2 (2), 28. Pavol HURAJT (SR) +3:21,6 (1), 43. Tomáš HASILLA +4:45,2 (2), 58. Miroslav MATIAŠKO (obaja SR) +6:27,0 (4).
15 km s hromadným štartom (30): 1. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 42:29,12 min (0), ...15. Matej KAZÁR (SR) +1:56,5 (2).
Štafeta na 4x7,5 km (19):  1. Rusko 1:12:15,9 (0+8), ... 12. Slovensko (Pavol HURAJT, Tomáš HASILLA, Miroslav MATIAŠKO, Matej KAZÁR) +3:07,9 (1+9).
ŽENY
7,5 km (84):  1. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) 21:06,8 min (0), ... 43. Jana GEREKOVÁ +1:51,2 (3), 62. Martina CHRAPÁNOVÁ +2:41,5 (2), 72. Paulína FIALKOVÁ (všetky SR) +3:20,3 (5).
Stíhacie preteky na 10 km (57):  1. Darja Domračevová (Biel.) 29:30,7 min (1), ... 6. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +58,54 (2), 35. Jana GEREKOVÁ (SR) +3:27,0 (4).
15 km (82): 1. Darja Domračevová (Biel.) 43:19,6 min (1), ... 27. Anastasia KUZMINOVÁ +4:54,5 (4), 50. Jana GEREKOVÁ +7:01,2 (5), 59. Martina CHRAPÁNOVÁ +8:40,9 (5), 66. Terézia POLIAKOVÁ (všetky SR) +10:00,2 (6).
12,5 km s hromadným štartom (30):  1. Darja Domračevová (Biel.) 35:25,6 min (1), ... 26. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +3:24,7 (5), umiestenie korigované po diskvalifikácii pôvodne 4. Sachenbacherovej-Stehleovej (Nem.).
Štafeta 4x6 km (16): 1. Ukrajina 1:10:02,5 h (0+5), ... 14. SLOVENSKO (Jana GEREKOVÁ, Paulína FIALKOVÁ, Terézia POLIAKOVÁ, Martina CHRAPÁNOVÁ) o kolo pozadu (5+19).
MIX
Miešané štafety na 2x6 km žien a 2x7,5 km mužov (16):  1. Nórsko 1:09:17,0 h (0+2), ... 5. SLOVENSKO (Jana GEREKOVÁ, Anastasia KUZMINOVÁ, Pavol HURAJT, Matej KAZÁR) +1:47,7 (0+10), pôvodne štafeta obsadila 6. miesto, ale 4. Nemky boli za doping Sachenbacherovej-Stehleovej diskvalifikované.

Zjazdové lyžovanie
MUŽI
Slalom (117): 1. Mario Matt (Rak.) 1:41,84, ... 6. Adam ŽAMPA +1,44, Andreas ŽAMPA nedokončil 2. kolo, Matej FALAT (všetci SR) nedokončil 1. kolo.
Obrovský slalom (109): 1. Ted Ligety (USA) 2:45,29 min, ... 22. Adam ŽAMPA (SR) +3,12, 32. Andreas ŽAMPA (SR) +6,33.
Superkombinácia (50): 1. Sandro Viletta (Švajč.) 2:45,20 min, ... 5. ADAM ŽAMPA (SR) +1,14 s, Matej FALAT a Martin BENDÍK (obaja SR) nedokončili zjazdovú časť.
Super-G (63): 1. Kjetil Jansrud (Nór.) 1:18,14 min, ... 28. Adam ŽAMPA +2,81, 36. Andreas ŽAMPA +4,28, 42. Matej FALAT +4,67, 43. Martin BENDÍK (všetci SR) +4,92.
Zjazd (50): 1. Matthias Mayer (Rak.) 2:06,23 min, ... 45. Martin BENDÍK (SR) +9,16.
ŽENY
Slalom (88): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:44,54, ... 19. Petra VLHOVÁ +5,62, Jana GANTNEROVÁ nedokončila 2. kolo, Barbara KANTOROVÁ a Barbora LUKÁČOVÁ (všetky SR) nedokončili 1. kolo.
Obrovský slalom (90): 1. Tina Mazeová (Slov.) 2:36,87 min, ... 24. Petra VLHOVÁ +4,82, 38. Barbara KANTOROVÁ +10,94, 45. Barbora LUKÁČOVÁ +13,79, Kristína SAALOVÁ (všetky SR) nedokončila 1. kolo.
Superkombinácia (39): 1. Maria Höflová-Rieschová (Nem.), ... Jana GANTNEROVÁ a Kristína SAALOVÁ (obe SR) nedokončili slalomovú časť (v zjazdovej časti obsadili 27., resp. 30. miesto).
Super-G (50): 1. Anna Fenningerová (Rak.) 1:25,52 min, ... 22. Barbara KANTOROVÁ (SR) +3,39, Kristína SAALOVÁ (SR) preteky nedokončila.
Zjazd (42): 1. Tina Mazeová (Slovin.) a Dominique Gisinová (Švajč.) obe 1:41,57 min,..., 31. Kristína SAALOVÁ (SR) +4,41.
 
Beh na lyžiach
MUŽI
Šprint voľnou technikou (86): 1. Ola Vigen Hattestad (Nór.) v kvalifikácii 3:28,35 min, ... v kvalifikácii 66. Peter MLYNÁR (SR) +23,41.
Tímový šprint (22):  1. Iivo Niskanen, Sami Jauhojärvi (Fín.) v semifinále 23:14,89 min, ... v semifinále 17. Peter MLYNÁR, Martin BAJČIČÁK (SR) +1:31,93.
Skiatlon (68): 1. Dario Cologna (Švaj.) 1:08:15,4 h, ... 31. Martin BAJČIČÁK (SR) +2:44,7.
15 km klasicky (91): 1. Dario Cologna (Švajč.) 38:29,7 min,... 23. Martin BAJČIČÁK (SR) +1:58,3, 51. Peter MLYNÁR (SR) +4:20,6.
50 km voľnou technikou (64): 1. Alexander Legkov (Rus.) 1:46:55,2 h, ... 14. Martin BAJČIČÁK (SR) +39,2.
ŽENY
Šprint voľnou technikou (67): 1. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) v kvalifikácii 2:32,07 min, ... v kvalifikácii 39. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +9,88, 55. Daniela KOTSCHOVÁ (SR) +17,74.
Tímový šprint (16): 1. Ingvild Flugstad Östbergová, Marit Björgenová (Nór.) v semifinále 16:04,05 min, ... v semifinále 14. Alena PROCHÁZKOVÁ, Daniela KOTSCHOVÁ (SR) +2:09,79.
10 km klasicky (75):  1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 28:17,8 min,... 50. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +3:50,6.
30 km voľnou technikou ():
 
Sánkovanie
MUŽI
Jednosedadlové sane (39): 1. Felix Loch (Nem) 3:27,526 min, ... 20. Jozef NINIS (SR) +3,605.
Dvojice (19): 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:38,933 min, ...12. Marián ZEMANÍK, Jozef PETRULÁK (SR) +2,024, 16. Marek SOLČANSKÝ, Karol STUCHLÁK (SR) +3,452.
ŽENY
Jednosedadlové sane (31): 1. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 3:19,768 min, ... 25. Viera GBÚROVÁ (SR) +6,929.
MIX
Miešaná štafeta (12): 1. Nemecko 2:45,649 min, ... 10. SLOVENSKO (Viera GBÚROVÁ, Jozef NINIS, Marián ZEMANÍK, Jozef PETRULÁK) +4,516.
 
Akrobatické lyžovanie
ŽENY
Slopestyle (22): 1. Dara Howellová (Kan.) 88,80, ... 18. Natália ŠLEPECKÁ 34,60, 20. Zuzana STROMKOVÁ (obe SR) 24,40.
 
Krasokorčuľovanie
ŽENY
Súťaž žien (30): 1. Adelina Sotnikovová (Rus.) 224,59,... 24. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 125,00.
 
Šort trek
ŽENY
1500 m (36): 1. Jang Čou (Čína) v kvalifikácii 2:26,543 min, ... 29. Tatiana BODÓVÁ (SR) v kvalifikácii 2:31,788.
 
Boby
MUŽI
Štvorboby (30): 1. Rusko I 3:40,60 min, ... 25. Slovensko (Milan JAGNEŠÁK, Petr NÁROVEC, Lukáš KOŽIENKA, Juraj MOKRÁŠ) po 3 jazdách +4,23.
 
Ľadový hokej
MUŽI
Celkové poradie (12): 11. SLOVENSKO.
Základná skupina: SLOVENSKO – USA 1:7, SLOVENSKO – Slovinsko 1:3, SLOVENSKO – Rusko 0:1 po samostatných nájazdoch, baráž o postup do štvrťfinále: SLOVENSKO – Česko 3:5.
 

Autor: Ľubomír Souček

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

    Generálni partneri

      Hlavní partneri

        Partner

        Dodávatelia

          Mediálni partneri

            Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
            Viac informácií...
            Súhlasím