Tím futbalistiek SR do 15 rokov v rámci prípravy na OH mládeže zdolal ženy Sv. Jura 9:0 a juniorky Slovana Bratislava 9:1

Autorka hetriku v zápase proti ženám Sv. Jura Bianka Brúniková v akcii. FOTO JÁN SÚKUPBRATISLAVA 25. júla (sou) – Reprezentačnému tímu slovenských futbalistiek do 15 rokov sa v príprave na augustové II. olympijské hry mládeže v čínskom Nankingu darí. V rámci tohtotýždňového sústredenia vo Viničnom odohrala naša “pätnástka” dva prípravné zápasy, v ktorých výrazne zvíťazila. V utorok Slovenky zdolali družstvo žien Sv. Jura 9:0 (3:0) a vo štvrtok juniorky Slovana Bratislava 9:1 (6:0). V prvom zápase sa čistým hetrikom v rozpätí deviatich minút strelecky zaskvela Bianka Brúniková, v druhom tri góly strelila Martina Šurnovská.

Tréner Branislav Petrovič dal v oboch zápasoch príležitosť kompletnému 18-člennému kádru nominovaných a dievčatá ho výkonmi potešili. “Na zápasy nastúpili z plnej záťaže, pretože vo Viničnom sme mali dvojfázové tréningy. Prípravné duely proti starším hráčkam splnili naše očakávania. Zahrali si v nich všetky dievčatá z tímu a futbalom sa bavili. Dúfam, že v podobnom duchu budeme pokračovať aj v Nankingu, aj keď v tejto vekovej kategórii sú časté výkonnostné výkyvy. Radi by sme absolvovali ešte jeden prípravný zápas tesne pred odletom do Nankingu,” povedal tréner.

Martina Šurnovská strelila juniorkám Slovana Bratislava tri góly. FOTO JÁN SÚKUPVÝSLEDKY PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV

SR 15 – ŽENY SV. JURA 9:0 (3:0). Góly: 4., 37. Kopčová, 40. Bochinová, 59. Mikolajová, 62., 64., 71. Brúniková, 70., 79. Hrádeľová . SR 15: Mochnacká (41. Solarová) - Mráziková (41. Májovská), Rigó (41. Vagaská), Gmitterová (49. Čerkalová), Herbríková - Mikolajová - Suchá (48. Borčinová), Šurnovská (41. Hrádeľová), Kopčová (51. Šedivá), Štrúbelová (41. Jančová) - Bochinová (41. Brúniková)

SR 15 - JUNIORKY SLOVANA BRATISLAVA 9:1 (6:0). Góly: 7. Štrúbelová, 17., 32., 79. Šurnovská, 23. Bochinová, 35. Mráziková, 40. Mikolajová, 48., 68. Brúniková. SR 15: Solárová (41. Mochnacká) - Mráziková, Vagaská, Gmitterová (63. Rigó), Herbríková (41. Májovská, 56. Borčinová)) - Mikolajová (46. Čerkalová) - Suchá (41. Šedivá), Šurnovská, Kopčová (41. Hrádeľová), Štrúbelová (41. Jančová) - Bochinová (41. Brúniková)
 


 
Odlet do Nankingu 9. augusta, v skupine súboje s Venezuelou a Papuou-Novou Guineou
Tím futbalistiek SR 15 odletí do dejiska OH mládeže v sprievode zástupcu vedúceho výpravy Borisa Demetera už 9. augusta – presne týždeň pred otvorením II. olympijských hier mládeže (uskutočnia sa 16. – 28. augusta). V rovnaký deň sa uskutoční aj sľub celej slovenskej výpravy. Jej zvyšok aj s vedćuim výpravy Jozefom Gӧncim však odcestuje až o dva dni neskôr, 11. augusta. Keďže futbalistky priletia do Číny 10. augusta, budú patriť medzi prvých obyvateľov olympijskej dediny, ktorú oficiálne otvoria až 12. augusta.

V základnej A-skupine Slovenky na základe aprílového nankinského žrebu odohrajú na štadióne Wutajšan v nedeľu 17. augusta zápas proti Venezuele a v stredu 20. augusta sa stretnú s tímom Papuy-Novej Guiney. V prípade postupu zo skupiny by semifinále hrali 23. augusta a zápas o medaily 26. augusta. Ak by v základnej skupine skončili posledné, 25. augusta by nastúpili na súboj o konečné 5. miesto.

V Nankingu bude hrať len šesť ženských tímov – v B-skupine sú domáca Čína, ďalej Mexiko a Namíbia. Slovenky tak v turnaji budú reprezentovať celú Európu.

Tím futbalistiek SR 15 po prípravnom zápase proti ženám Sv. Jura. FOTO JÁN SÚKUP

Autor: Ľubomír Souček

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím