Američania očakávajú 90 medailí

SYDNEY 2. septembra (SITA) - Športovci Spojených štátov amerických by si mali podľa predstaviteľov Amerického olympijského výboru z olympiády v Sydney odniesť najmenej 90 medailí. Šéfka americkej výpravy v Sydney Sandy Baldwinová povedala, že príprava ich športovcov na OH, ktoré sa uskutočnia mimo územia USA, bola najlepšia v histórii. Podľa nej by mali americkí športovci získať asi o desať medailí menej ako doma v Atlante. Pred štyrmi rokmi získali Američania najviac medailí - 101, z toho 44 zlatých a Austrálčania skončili v medailovej bilancii krajín na siedmom mieste so siedmimi zlatými a celkovo 41 medailami. "Myslím si, že teraz my získame o desať medailí menej a Austrálčania o desať viac," povedal Baldwinová. Veľký súboj o medaily sa prirodzene očakáva v olympijskom bazéne. Mal by to byť oveľa vyrovnanejší boj ako bol ten minulý v Atlante, kde získali Američania 13 zlatých a Austrálčania si domov odviezli iba dve zlaté medaily. Najväčšie nádeje vkladajú domáci fanúšikovia do Iana Thorpa, Michalea Klima, Susan O´Neilovej a Granta Hacketta, všetko majstrov sveta. V Atlante vyhrali plavci Spojených štátov všetky štafety, no v domácom prostredí by mali Austrálčania aj tu zlomiť dominanciu Američanov. ,,Myslím si, že súťaže v plávaní a zvlášť súboj medzi Američanmi a Austrálčanmi budú vrcholom olympijských hier. Keďže olympijský šport je pre Američanov veľmi dôležitý a atraktívny, no a samozrejme Austrálčania milujú plávanie a svojich plavcov," povedala Baldwinová.