Športové aktuality
Wu-chan
2 min. čítania

Armádne svetové hry vo Wu-chane: striebro pre kladivárku Hrašnovú, bronz pre chodca Úradníka

Gabriel Bogdányi
Martina Hrašnová a Miroslav Úradník.
Foto
SAZ

Slovensko získalo na VII. armádnych svetových hrách v čínskom Wu-chane dve atletické medaily. Bronzová kladivárka z MS 2009 v Berlíne a deviata na MS 2019 v Dauhe Martina Hrašnová potvrdila tohtoročnú výbornú formu. Vo Wu-chane získala v konkurencii 10 kvalitných kladivárok striebornú medailu výkonom 68,89 m. Slovenskú rekordérku predstihla len bronzová z nedávnych atletických MS v Dauhe domáca Číňanka Wang Čeng, ktorá hodila iba o 45 cm viac ako Hrašnová. Bronz si vybojovala Poľka Malwina Kopronová (67,12 m).

“So striebrom som veľmi spokojná, keďže na hrách sa zišla veľmi dobrá konkurencia. V medailu som preto ani nedúfala,” priznala pre web SAZ skúsená slovenská kladivárka. “Husto pršalo, bolo dosť chladno a veľmi sa v kruhu šmýkalo, čo dokonca prinieslo aj niekoľko nepríjemných pádov. Som rada, že som sa s náročnými podmienkami dokázala takto dobre vyrovnať.”

Bronzový kov pridal chodec Miroslav Úradník, ktorý na 20 km skončil časom 1:24:16 h tretí. Dvadsaťtriročný zverenec Mateja Spišiaka dosiahol svoj tretí najlepší výkon v kariére, dvadsiatku zvládol rýchlejšie len v tomto roku vo februári v austrálskom Adelaide (1:23:46) a vlani v anglickom Leedse (1:24:09). Zvíťazil Číňan Sü Chao (1:22:18) pred Viktorom Šumikom z Ukrajiny (1:23:18).

“Preteky sa pre mňa vyvíjali priaznivo už od začiatku, šliapal som v päťčlennej skupinke, tempo bolo opatrnejšie – 4:20 min na kilometer,” opisoval Miroslav Úradník dianie na trati vo Wu-chane. “Hneď od začiatku sa od všetkých odpútal Brazílčan Bonfim, ktorého sme dostihli na 10. kilometri a začalo sa súťažiť ako keby odznova. Tempo sa stupňovalo, do trháku sa dostala trojica. Žiaľ, jej tempo som nezachytil. Išiel som si ďalej svojím tempom, no na 14. kilometri ma predstihli ďalší a zrazu som klesol na siedme-ôsme miesto. Snažil som sa nestratiť kontakt, postupne som sa doťahoval a opäť som mal medailu na dosah. V záverečných dvoch kilometroch sa rozhodlo o všetkom:  po diskvalifikácii Bielorusa Ľachoviča som došiel do cieľa štvrtý, no so zmiešanými pocitmi. Predsa len, medaila bola tak blízko… Po chvíľke mi však fyzioterapeut Marek Vrba zakričal, že mám medailu.” Pre porušenie chodeckého štýlu totiž arbitri dodatočne diskvalifikovali bronzového na 20 km na MS 2017 v Londýne Brazílčana Bonfima.

Podujatia a športovci
Šport
od nitra

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV