Šport a olympizmus
2 min. čítania

V Banskej Bystrici otvorili nový atletický stánok

Gabriel Bogdányi, www.atletika.sk
Symbolické strihanie pásky na novom štadióne pre atletiku v Banskej Bystrici.
Foto
SAZ (mp)

V areáli Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici oficiálne otvorili zmodernizovaný atletický štadión so 400-metrovým oválom s 8 dráhami a všetkými potrebnými sektormi na technické disciplíny. Na slávnostnom odovzdaní moderného stánku, na ktorého výstavbu poskytol financie aj Slovenský olympijský a športový výbor, sa zúčastnili rektor UMB Vladimír Hiadlovský i prezident Slovenského atletického zväzu a viceprezident SOŠV Peter Korčok.

Nová tribúna na atletickom štadióne UMB v Banskej Bystrici.
Nová tribúna na atletickom štadióne UMB v Banskej Bystrici.
Foto
SAZ (mp)

Symbolickú pásku prestrihli i dekan FF UMB Martin Schmidt, banskobystrický primátor Ján Nosko a za zhotoviteľa Pavel Müller zo spoločnosti STRABAG. Po slávnostnom otvorení si na novom tartane symbolicky zabehli jeden 400-metrový okruh rektor Vladimír Hiadlovský s primátorom Noskom v spoločnosti študentov UMB.

Súčasťou tohto krásneho areálu bude i malá tribúnka pre 102 ľudí, na ktorú poskytol financie SOŠV z projektu modernizácie športovej infraštruktúry.

Z rovnakých zdrojov financoval SOŠV na štadióne UMB i nákup doskočiska pre skok o žrdi. Celková hodnota investície (tribúnka a doskočisko) bola 40 929 eur. Dovybavenie štadióna súvisí s faktom, že práve toto moderné športovisko UMB v Banskej Bystrici bude počas atletických ME 2024 do 18 rokov slúžiť ako tréningový štadión pre účastníkov tohto mládežníckeho kontinentálneho šampionátu.

Atletický štadión UMB
Foto
SAZ (mp)
p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV