Športové aktuality
1 min. čítania

Barbora Mokošová sedemnásta na bradlách na MS v Japonsku

Barbora Mokošová.
Foto
SOŠV/JAKUB SÚKUP

Slovenská gymnastka Barbora Mokošová obsadila na majstrovstvách sveta v japonskom Kitakjúšú konečné 17. miesto na bradlách so známkou 13,566 bodu. Na kladine jej patrilo 38. miesto (11,633). Do osemčlenného finále sa na oboch náradiach neprebojovala.

Slovenská olympionička z Tokia sa rozhodla na svetovom šampionáte tentokrát neabsolvovať kompletný viacboj. Na bradlách potrebovala k postupu známku minimálne 14,133, na kladine 13,400. Na MS štartovali aj ďalšie dve Slovensky. Sára Surmanová obsadila na bradlách 59. a na kladine 71. priečku, Elena Ušáková skončila 68. na prostných a 94. na kladine.

MS v Kitakjúšú sa konajú v pôvodnom termíne, ako sa plánovalo dlhšie, pre posun hier olympiády v Tokiu však výnimočne pre gymnastov nie sú tentokrát vrcholom sezóny. Reprezentácie poňali šampionát rôzne. Silné americké a čínske družstvá prišli v inom zložení ako do olympijského Tokia. Rusky naopak nastúpili s najsilnejším tímom, teda aj s trojnásobnou medailistkou z Tokia Angelinou Meľnikovovou, ktorá vyhrala kvalifikáciu viacboja so známkou 57,065. Ďalšia osobnosť tokijských hier Rebeca Andradeová z Brazílie štartuje iba na náradiach a na preskoku i bradlách zaznamenala v kvalifikácii najlepší výkon.

Juniorský olympijský tím 2024
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV