1 min. čítania

Trio Sloveniek na ME v boxe v Budve zhodne na 5. mieste

Slovenská boxerka Miroslava Jedináková zvíťazila v prvom kole na ME v Budve nad Švajčiarkou Annou Jenniovou 5:0 na body.
Foto
FB SBA

Slovenské boxerky Miroslava Jedináková, Nicole Ďuríková a Andrea Širková skončili na majstrovstvách Európy v čiernohorskej Budve zhodne vo štvrťfinále a obsadila konečné 5. miesto.

Miroslava Jedináková, úradujúca európska šampiónka do 22 rokov, si v hmotnostnej kategórii do 63 kilogramov poradila v 1. kole so Švajčiarkou Annou Jenniovou 5:0, medzi najlepšou osmičkou však prehrala s Ukrajinkou Mariou Bovaovou 1:4.

Nicole Ďuríková, ktorá získala na tohtoročných ME do 22 rokov v chorvátskom Poreči striebro, zdolala na úvod hmotnosti do 48 kg Poľku Nataliu Kuczewskú 5:0, následne podľahla Írke Shannon Sweeneyovej, keď ringová rozhodkyňa predčasne ukončila duel v druhom kole.

Piate miesto obsadila aj Andrea Širková v kategórii nad 81 kg, rozhodca zastavil jej súboj s víťaznou Sennur Demirovou z Turecka takisto v druhom kole.