Športové aktuality
2 min. čítania

Coe rešpektuje boj proti pandémii, no upozornil na hroziacu rebéliu

Sebastian Coe počas bratislavskej tlačovky.
Foto
TASR/Pavel Neubauer

Prezident Svetovej Atletiky (WA) Sebastian Coe varoval pred "rebéliou" športových zväzov v prípade, ak sa trvanie opatrení proti pandémii príliš natiahne.

Podľa slov Coe sa mnohí jeho kolegovia cítia frustrovaní z nečinnosti a najradšej by opäť obnovili súťaže. "Musíme sa riadiť nariadeniami vlád a Svetovej zdravotníckej organizácie, ale tiež musíme hľadať prijateľné a rozumné kompromisy. Príde čas, keď bude športový svet opäť pripravený pokračovať, aj bez súhlasu úradov," povedal Coe pre indickú televíziu WION.

Coe v rozhovore prízvukoval, že nechce spochybňovať opatrenia proti šíreniu koronavírusu, no pripomenul, že obdobie bez súťaží ohrozuje jednotlivé zväzy a najmä športovcov, ktorí prišli o zdroj príjmu: "Samozrejme budeme rešpektovať pokyny, ale musíme prihliadať aj na záujmy nášho športu a športovcov."
Atletika patrí k najzasiahnutejším odvetviam, dosiaľ sa zrušili takmer všetky podujatia, už v marci padli halové MS v čínskom Nankingu a ranou bolo aj preloženie Hier XXXII. olympiády v Tokiu. Zrušiť museli aj viaceré podujatia Diamantovej ligy a zvyšné sú tiež v neistote. Situácia vo svete je nepredvídateľná a už sa ozvali hlasy, ktoré spochybnili aj budúcoročný termín OH. "Špekulovať o tom teraz, nemá zmysel. Snažíme sa vytvoriť atlétom kalendár, aby mali aspoň nejakú istotu a neustále špekulácie vedcov a lekárov nám nepomáhajú. Ja dúfam, že pandémia ustúpi, vrátime sa do normálu a nebudeme musieť zrušiť budúcoročné olympijské hry," citovala Coea agentúra AFP.

Podujatia a športovci
Šport
od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV