Športové aktuality
2 min. čítania

Kritička pomerov v slovenskom tenise prekvapila a nečakane vyhrala turnaj v Piešťanoch

TASR
Chantal Škamlová
Foto
TASR/LUKÁŠ GRINAJ

Chantal Škamlová, ktorá počas týždňa kritizovala Slovenský tenisový zväz a smerovanie slovenského tenisu, sa stala v nedeľu nečakanou víťazkou tenisového turnaj Piešťany Ladies Open 2020, na ktorom sa stretli najlepšie slovenské hráčky. Turnajová štvorka zdolala v nedeľnom finále dvojku podujatia Annu Karolínu Schmiedlovú 6:4, 7:6 (1).

V napínavom finále predviedli súperky množstvo pekných dlhých výmen, no obe hneď od úvodu často strácali svoje podanie a v prvých piatich gemoch nevyužila vlastný servis ani jedna z nich. Škamlová sa ujala vedenia 3:2, tretí brejk v zápase potvrdila v 6. geme a mala náskok 4:2. Favoritka súboja dokázal vyrovnať na 4:4, no následne opäť pokazila servis a hráčka, ktorá vo svojom statuse na sociálnych sieťach napísala, že sa dozvedela o svojej neperspektívnosti, už dopodávala do víťazného konca - 6:4. V druhom sete viedla už 3:0, keď opäť dvakrát za sebou brejkla svoju súperku. Schmiedlová však nezložila zbrane, zlepšila presnosť úderov a vyrovnala na 3:3. Napínavý duel pokračoval, pričom do stavu 6:6 už ani jedna zo súperiek nevyužila výhodu na podaní. Rozhodnúť tak musel tajbrejk, v ktorom mala lepšie nervy Škamlová a vyhrala ho jasne 7:1.

„Vôbec som to nečakala, na tomto turnaji som bola skôr ako outsiderka, ale som veľmi šťastná zo svojich výkonov a ako som to zvládla z taktickej aj mentálnej stránky. Obe s Kajkou sme hráčky, ktoré hrajú lepšie na returne. V ženskom tenise sa nedá povedať, že to je len o servise, takže to pripisujem tomuto,“ povedala víťazka, ktorá na turnaji nestratila ani jeden set.

Schmiedlová nezopakovala triumf z predchádzajúceho turnaja série Peugeot Tennis Tour 2020 na antuke Slávie STU Bratislava. „Som rada, že som bola vo finále a že som si tu mohla zahrať. Chantal dnes hrala na mňa dobre takticky a gratulujem jej k víťazstvu. Asi som bola trochu nervóznejšia a nepadal mi ten servis, no sú aj horšie dni, takže v pohode. Boli tam šance, hlavne v druhom sete, ale zradil ma servis. Možno som mala ísť viackrát na ten volej a dohrať si to odvážne. Škoda, že to dnes nevyšlo,“ povedala po zápase Schmiedlová.

Šport
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri