Lopušanová sa v ženskej kategórii uviedla vo veľkom štýle, strelila hetrik

Stanislav
Krško
Lopušanová hviezdila aj na nedávnom EYOF 2023.
SOŠV - Andrej Galica

Ešte stále len 14-ročná hokejistka Nela Lopušovaná sa v reprezentačnom tíme žien predviedla vo veľkom štýle. V premiérovom zápase strelila hetrik do siete Maďarska. Na víťazstvo to však nestačilo, Slovenky podľahli domácim na turnaji v Budapešti 6:7.

Lopušovaná najskôr v presilovke vyrovnala na 2:2 a v 30. minúte pridala tretí slovenský gól. Hetrik skompletizovala v 49. minúte, informuje portál hockeyslovakia.sk. Slovenské reprezentantky odohrajú ďalší duel na podujatí v stredu proti Nórkam, vo štvrtok vyzvú Francúzky a v piatok Japonky.

Mladá útočníčka bola líderkou strieborného tímu aj na nedávnom zimnom EYOF 2023. V štyroch zápasoch nazbierala 12 kanadských bodov za 6 gólov a rovnaký počet asistencií. Po turnaji ju organizátori vyhlásili za najlepšiu útočníčku turnaja.

Turnaj piatich krajín – (Budapešť/Maď.):

Maďarsko – Slovensko 7:6 (2:1, 2:2, 3:3)
Góly:
 13. Williamsová (E. Tóthová), 20. Jókaiová Szilágyiová (Pázmándi), 34. Garátová-Gasparicsová (Dabasiová, Gengeliczká), 40. E. Tóthová, 53. Garátová-Gasparicsová (Dabasiová), 54. Pázmándi (Jókaiová Szilágyiová, Williamsová), 60. Kneeová (Dabasiová) – 14. Nemčeková (Leskovjanská, Ištocyová), 27. Lopušanová (L. Šuliková, Kubeková), 30. Lopušanová, 41. Ištocyová (Drábeková), 48. Rumanová (L. Halušková), 49. Lopušanová (Kubeková).
Vylúčené: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, strely na bránku: 27:28, 216 divákov

Zostava SR ženy: Štofanková – A. Šulíková, L. Šuliková, Gálisová, Leskovjanská, Drábeková, Vysokajová, Fortunová – Korenková, Kubeková, Lopušanová – Dobiašová, Ištocyová, Nemčeková – L. Halušková, Maskaľová, Matejková – R. Halušková, Kapičáková, Rumanová. Tréner: A. Sieppi.