Športové aktuality
2 min. čítania

Trojnásobný olympionik Milan Jurčina ukončil kariéru

tasr, pp
Milan Jurčina po zápase o bronz na ZOH 2010 vo Vancouveri.
Foto
TASR/MARTIN BAUMANN

Trojnásobný olympionik v hokeji Milan Jurčina ukončil vo veku 39 rokov hráčsku kariéru. Posledné zápasy odohral rodák z Liptovského Mikuláša za Spartu Praha, v ktorej strávil takmer štyri sezóny.

Milan Jurčina má na svojom konte 69 stretnutí v drese slovenskej reprezentácie, v ktorých strelil 4 góly. Štartoval na olympijských turnajoch v Turíne 2006, Vancouveri 2010 a v Soči 2014. Celkovo pod piatimi kruhmi odohral 17 duelov. Lipták štartoval aj na piatich svetových šmapionátoch.

„Bolo mi potešením odohrať záverečné sezóny kariéry práve v Sparte. Ďakujem celej organizácii a fanúšikom za milé prijatie a rozlúčku. Žiaľ, roky nezastavím a rozhodol som sa, že hokejovú kariéru ukončím. Sparte budem naďalej držať palce,“ poznamenal obranca na klubovom webe Sparty, ktorý informoval o jeho konci kariéry. Jurčina nastúpil v prebiehajúcej sezóne 2022/2023 do 12 zápasov.

Počas kariéry si vyskúšal najvyššie súťaže aj vo Švajčiarsku, Fínsku, Nemecku a pôsobil aj v KHL. Najväčšiu časť kariéry strávil v NHL. V dresoch Bostonu, Washingtonu, Columbusu a NY Islanders odohral celkovo 451 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 24 gólov, 59 asistencií a 298 trestných minút.

„Keď sa pozriete na kariéru Milana Jurčinu, tak nezostáva nič iné, iba sňať klobúk. Ďakujeme mu za všetko, čo pre Spartu spravil a prajeme mu to najlepšie do ďalšej fázy života,“ uviedol športový riaditeľ Petr Ton.

Podujatia a športovci
Friuli-Venezia Giuli EYOF 2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola