Športové aktuality
Tokio
1 min. čítania

Otvárací ceremoniál OH v Tokiu bude reflektovať aj tému koronavírusu

TASR
Dejiskom otváracieho ceremoniálu OH v Tokiu bude Národný štadión.
Foto
TASR/AP

Kolín 31. marca (TASR) - Otvárací ceremoniál OH v Tokiu, ktoré sa budú konať v novom termíne 23. júla - 9. augusta 2021, venujú jeho tvorcovia aj téme koronavírusu. Ten zapríčinil bezprecedentný odklad najväčšieho športového sviatku na planéte z pôvodného termínu.

"Na otváracom ceremoniáli oslavujeme šport a športovcov. Myslím si však, že teraz budeme musieť nejakým spôsobom reflektovať pandémiu koronavírusu. Musíme novému svetu po ňom povedať, čo bude nasledovať. Náš kreatívny tím sa musí s týmto popasovať. Na programe sme pracovali dlhé mesiace. Po letnej prestávke budeme musieť všetko premyslieť odznovu. Otvorenie budeme musieť interpretovať inak," citovala agentúra SID producenta slávnostného aktu Marca Balicha z Talianska z rozhovoru pre denník La Repubblica.

Už 30 členov produkčného tímu opustilo Japonsko, 150 ďalších je stále v Tokiu. Päťdesiatsedemročný tvorca mal na starosti ceremoniály aj počas OH 2016 v Riu de Janeiro. "Usporiadanie olympijských hier bude globálnym vrcholom, novým reštartom pre silnejší svet. Dostali sme jedinečnú príležitosť mať ďalších 12 mesiacov na pochopenie toho, čo sa udialo a na využitie OH ako nástroja na renesanciu planéty," dodal Balich.

Podujatia a športovci

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri