Športové aktuality
2 min. čítania

Richard Varga nečakane strieborný v triatlonovom The Championship

Richard Varga sa v cieli The Championship v Šamoríne teší z 2. miesta.
Foto
CHALLENGE FAMILY

Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil 2. miesto vo finálových pretekoch The Championship v strednom triatlone v Olympijskom tréningovom centre x-bionic® sphere v Šamoríne. Vargu zdolala len najväčšia hviezda podujatia Gustav Iden z Nórska, ktorý skončil na olympijských hrách 2020 v Tokiu ôsmy a dvakrát vyhral svetový šampionát Ironmana 70,3. Medzi ženami triumfovala Španielka Sara Perezová-Salyová.

Výkony triatlonistov na The Championship, finálových pretekoch celoročného seriálu majstrovstiev sveta Challenge Family, výrazne ovplyvnilo teplé počasie a silný vietor. Richard Varga bol už tradične najrýchlejší v plaveckej časti pretekov, keď 1,9 km v dunajských vodách zvládol za 23:22 min a o 20 sekúnd rýchlejšie ako Austrálčan Josh Amberger. V 90 km cyklistickej časti sa udržal Varga v popredí. Iden sa dostal do čela pretekov v polovici polmaratónu.

Richard Varga v cieli The Championship v Šamoríne
Richard Varga
Foto
CHALLENGE FAMILY

Slovenská triatlonová jednotka síce dostala 30-sekundovú penalizáciu za porušenie pravidiel, ani tá ju však neobrala o radosť z konečného 2. miesta. Na bežeckej trati si udržal Varga náskok pred Rakúšanom Thomasom Stegerom.

„Dnes som nečakal pódiové umiestnenie. Splnil sa mi sen, som neuveriteľne šťastný a cítim sa skvele. Snažil som sa ísť svoje tempo. Dostal som síce penalizáciu a mohla z toho byť dráma, ale išiel som neustále v dobrom rytme,“ povedal v cieli Richard Varga.

Víťazný Iden priznal, že sa v prvej polovici pretekov dosť trápil. „Najmä v plávaní to nebolo dobré. V cyklistickej časti som mal v galuske nízky tlak, avšak rýchlo som dostal pumpu od dobrovoľníkov, dofúkal ju a mohol pokračovať. Postupne som sa dostával do rytmu a vybojoval víťazstvo, aj keď po trávnatom povrchu sa nebeží nikdy ľahko,“ povedal Gustav Iden.

Druhý slovenský zástupca Ondrej Kubo finišoval na výbornom 10. mieste.

Medzi ženami triumfovala Španielka Sara Perezová-Salová. „Som veľmi unavená, ale vyhrala som a to je najlepšia regenerácia. Bol to asi môj životný výkon. V závere ma už nohy poriadne boleli,“ priznala Perezová-Salová.

Na The Championship v areáli Olympijského tréningového centra x-bionic® sphere v Šamoríne sa počas víkendu v rôznych kategóriách predstavilo vyše 1100 triatlonistov zo 42 krajín.

Podujatia a športovci
Šport
Juniorský olympijský tím 2024
2 percent nadacia

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV