1 min. čítania

Tenista Martin Kližan vyhral turnaj ATP v Mníchove

Mníchov 4. mája (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan získal v nedeľu druhý singlový titul na okruhu ATP, keď v pozícii kvalifikanta triumfoval na antukovom turnaji v Mníchove. Vo finále dvojhry si napriek problémom s brušným svalstvom poradil s najvyššie nasadeným Talianom Fabiom Fogninim za 1:27 h v troch setoch 2:6, 6:1 a 6:2. Kližan nadviazal na triumf z halového podujatia v ruskom Petrohrade z roku 2012, kde v dueli o cennú trofej tiež zdolal Fogniniho. Zverenec českého trénera Martina Damma si z bavorskej metropoly odnáša prémiu 77.315 eur, 262 bodov do svetového rebríčka ATP Entry a auto BMW. V novom vydaní rebríčka poskočí o 50 miest na 61. priečku.

Martin Kližan bol po zisku titulu spokojný: "Dnes to bol bláznivý zápas. V priebehu deviatich dní som odohral osem duelov a pred finále som sa necítil dobre. Nevzdával som sa však a snažil som sa bojovať o každú loptičku. Som veľmi šťastný, že sa mi ako kvalifikantovi podarilo vyhrať mníchovský turnaj. Byť na listine víťazov s takými hráčmi ako Roger Federer či Michael Stich je veľká česť," povedal slovenský tenista počas slávnostného ceremoniálu.