Športové aktuality
2 min. čítania

Tóth, Handzuš ani Hrašnová v Banskej Bystrici kvapkou krvi nešetrili

TASR

Banská Bystrica 27. septembra (TASR) - Známi slovenskí športovci podporili aj v Banskej Bystrici ušľachtilú myšlienku, ktorá sa spája s Nadáciou SOV. Olympijská kvapka krvi nenechala ľahostajných chodca Mateja Tótha, hokejistu Michala Handzuša, ani kladivárku Martinu Hrašnovú. Najvzácnejšou tekutinou nešetrili a všetci veria, že pomôžu tým, ktorí sú na pomoc druhých odkázaní. 

Pre olympijského víťaza Mateja Tótha nebol odber novinkou, považuje sa už za skúseného darcu. "Ja som aktívny darca krvi, aj keď už dlhšie som na odbere nebol. Mám s tým skúsenosti, no pre nás športovcov je veľmi krátky úsek na darovanie krvi kvôli tréningu, väčšinou to býva jeseň. Navyše sme sa často ocitli aj v karanténe po dlhých cestách, či už v Číne alebo Riu. Ja však rátam s tým, že aj v budúcnosti krv viackrát darujem."

Hokejista Michal Handzuš sa na Olympijskú kvapku krvi taktiež nechal ochotne nahovoriť. "Samozrejme, pre dobrú vec sa vždy spojíme. Chcel som krv darovať viackrát, no vždy nastal nejaký problém. Takéto akcie sú veľmi dôležité, veľa ľudí je na pomoc odkázaných."

Nadácia Slovenského olympijského výboru pracuje s tromi projektami, medzi ktoré patrí aj Olympijská kvapka krvi. "Náš cieľ je zrejmý," vysvetľuje Dominika Nestarcová, marketingová manažérka Nadácie SOV. "Snažíme sa pomôcť, darovať krv pre tých, ktorí ju najviac potrebujú. Som rada, že sa táto akcia spája so známymi športovcami. Tento rok sme boli v Malackách, Šamoríne, pokračovať sa bude v Košiciach. V budúcnosti by sa mal projekt rozšíriť o ďalšie mestá, počet darcov stúpa."

Projekt
Kvapka krvi
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri