Športové aktuality
Bratislava
3 min. čítania

ÚVZ SR vo vyhláške určil podmienky pre sektory na športoviskách, Husár by chcel od 8. mája spustiť všetky súťaže

Ilustračná fotografia
Foto
TASR/SZĽH - Andrej Galica


Úrad verejného zdravotníctva SR vo štvrtok zverejnil novú vyhlášku, v ktorej upravuje organizáciu hromadných podujatí športového charakteru. V nej stanovili podmienky na sektorové rozdelenie športovísk podľa aktuálneho COVID automatu v príslušnom okrese.

V jednotlivých sektoroch môže športovať viacero osôb, pričom sa však nesmú premiešavať, každý sektor musí viesť odlišná osoba trénera a medzi sektormi musí byť zachované pásmo s minimálnou šírkou štyri metre.

Paragraf 4 odseku 3, písmena m hovorí, že "v prípade hromadného podujatia športového charakteru na športovisku môže byť toto, ak to jeho veľkosť dovoľuje, rozdelené na oddelené a vyznačené sektory; športoviskom sa rozumie vyznačený alebo ohradený priestor, ktorý môže byť celý využívaný v jednom čase jednou osobou alebo skupinou osôb; v prípade interiérového športoviska ide o jeden vzdušný stavebne oddelený priestor, ktorý je krytý. Na jednom športovisku sa môže nachádzať jedno alebo viacero ihrísk, alebo športových plôch; pre sektory musí platiť nasledovné:


1. osoby v jednotlivých sektoroch sa nesmú premiešavať,
2. využívať vlastné pomôcky, náčinie, náradie či materiál,
3. každý sektor musí byť vedený iba odlišnou osobou trénera,
4. medzi sektormi musí byť zachované pásmo s minimálnou šírkou 4 metre,
5. ak sa hromadné podujatie organizuje v územných obvodoch okresov v I. alebo II. stupni varovania podľa COVID automatu, musí byť rozloha jedného sektoru minimálne 300 m2,
6. ak sa hromadné podujatie organizuje v územných obvodoch okresov v III. stupni varovania podľa COVID automatu, musí byť rozloha jedného sektoru minimálne 800 m2,
7. ak je športovisko rozdelené na sektory, pravidlá konania hromadného podujatia športového charakteru, vzťahujúce sa na športovisko, sa vzťahujú na každý sektor samostatne."


Štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár uviedol po štvrtkovom rokovaní konzília odborníkov, že by chcel, aby sa od 8. mája spustili všetky súťaže vo všetkých športoch, ktoré sa doteraz nemohli konať. Ak by sa to nestalo, podľa Husára by už potom nebola šanca dohrať tieto súťaže.

"Dnes bolo ďalšie rokovanie s konzíliom, poradným orgánom vlády SR, riešili sme ďalšie uvoľňovanie v športe. Máme tri priority, jedna je konečne otvoriť bazény pre zmysluplné počty ľudí tak, aby to ekonomicky sedelo. V malých 25 m bazénoch by sme chceli dosiahnuť počet 25 ľudí, na päťdesiatkach zhruba 50 ľudí. Druhým segmentom sú fitnescentrá, kde by sme chceli zabezpečiť to, aby boli takisto otvoriteľné, aby tam bolo viac ľudí. Je to priestor, v ktorom môže pokojne športovať desať - dvanásť ľudí za dodržania všetkých hygienických noriem. Treťou prioritou je, aby sa od 8. mája spustili všetky súťaže vo všetkých športoch, samozrejme zatiaľ bez divákov. Ak sa to nespustí, je po sezóne. Potom už nie je šanca, aby sa súťaže rozbehli," uviedol štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár.

p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV