SOŠV
Podcast
3 min. čítania

Vhodný doping počas koronakrízy? Oddych a regenerácia

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

„Vo svete športu nastalo vákuum. Nič sa nedeje. Preto môže nastať u športovcov problém so spoločenskými drogami, najmä, ak sa u nich dostavia psychické problémy. Treba im preto pomáhať. Psychológovia či mentálni kouči by mali byť športovcom na blízku.“

Antidopingové kontroly sú v týchto dňoch výrazne obmedzené a v mnohých krajinách aj pozastavené. Športoví funkcionári každému športovcovi odkazujú, aby nepodvádzali. Príslušné orgány majú veľa nástrojov, ktoré môžu využívať. Veľmi dobrý prehľad o správaní sa športovca ponúkajú aj biologické pasy.

O tom, ako sa testuje v časoch koronakrízy sa redaktor Stanislav Benčat rozprával v ďalšom vydaní Olympijského podcastu s riaditeľkou Antidopingovej agentúry Slovenskej republiky Žanetou Csáderovou.

Čo všetko v podcate nájdete?

Robia sa v antidopingových laboratóriách aj testy na prítomnosť koronavírusu?

Ako často testujú počas normálneho obdobia športovci zaradení do národného registra Antidopingovej agentúry SR?

Ako sa testovali kandidáti štartu na olympijských a paralympijských hrách?

Pomohol Antidopingovej agentúre SR odklad olympijských hier v Tokiu na budúci rok?

Kde sa vyhodnocujú vzorky zo slovenských odberov?

Ako pracuje Antidopingový agentúra SR s biologickými pasmi športovcov?


Olympijský podcast každý utorok a štvrtok! 

Spravodajská rubrika "TalkSport" vychádza pravidelne vždy v utorok ráno.

Vypočujte si najnovší „TalkSport" 

Vo štvrtok si vo svojich podcastových aplikáciách nájdete Olympijský podcast so športovcami, trénermi či inými zaujímavými osobnosťami zo sveta športu.

Vypočujte si predošlý štvrtkový podcast

Všetky podcasty


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV