Varšava

Vlhová pätnásta v novinárskej ankete o najúspešnejšieho športovca Európy 2021, víťazom Djokovič

Petra Vlhová
TASR/Martin Baumann

Srbského tenistu Novaka Djokoviča vyhlásili za Európskeho športovca roka 2021 v hlasovaní tlačových agentúr na "starom kontinente". Djokovič ako víťaz troch grandslamových turnajov 2021 triumfoval so ziskom 172 bodov. Druhú priečku obsadil vlaňajší víťaz, futbalista  Bayernu Mníchov a poľskej reprezentácie Robert Lewandowski (133 b), tretí skončil nový majster sveta F1 Max Verstappen z Holandska (125 b), hoci sa hlasovanie v ankete uzatváralo niekoľko dní pred dramatickým vyvrcholením šampionátu. Na 15. pozícii v ankete figuruje slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Najlepšou ženou v hlasovaní agentúr bola na piatom mieste dvojnásobná olympijská víťazka, holandská atlétka Sifan Hassanová.

Anketu organizuje poľská PAP a svoju desiatku do jej 64. ročníka nahlásilo 26 vedúcich športových redakcií spravodajských agentúr vrátane Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR).

Výsledky 64. ročníka ankety "Európsky športovec roka": 1. Novak Djokovič (Srb./tenis) 172 b, 2. Robert Lewandowski (Poľ./futbal) 133, 3. Max Verstappen (Hol./F1) 125, 4. Karsten Warholm (Nór./atletika) 112, 5. Sifan Hassanová (Hol./atletika) 94, 6. Tadej Pogačar (Slovin./cyklistika) 79, 7. Jannis Antetokounmpo (Gréc./basketbal) 55, 8. Marcell Lamont Jacobs (Tal./atletika) 51, 9. Armand Duplantis (Švéd./atletika) 29, 10. Therese Johaugová (Nór./beh na lyžiach) 28, ... 15. PETRA VLHOVÁ (SR) 22.