Graz a Schladming sa chcú uchádzať o ZOH 2026

Viedeň 15. marca (TASR) - Rakúske mestá Graz a Schladming sa chcú uchádzať o usporiadanie zimných olympijských a paralympijských hier v roku 2026. Na základe štvrtkového rozhodnutia mestského zastupiteľstva Grazu plánujú obe mestá do konca marca predložiť svoj návrh Medzinárodnému olympijskému výboru. Primátor Schladmingu Jürgen Winter predpokladá, že rakúska vláda, kraje a lokálne komunity prispejú na hry 416 miliónov eur. V sume nie sú zahrnuté náklady na bezpečnosť.
 

Minister športu Heinz-Christian Strache však povedal, že sa za kandidatúru postaví iba v prípade, že ju podporí široká verejnosť. "Takúto vec nemôžete robiť bez podpory občanov v regióne," uviedol ešte vo februári pre agentúru APA. Štajersko však zatiaľ neplánuje usporiadať referendum o svojich plánoch.
 

O kandidatúre na ZOH 2026 uvažujú aj švajčiarsky Sion, švédsky Štokholm, kanadské Calgary a japonské Sapporo.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím