Graz a Schladming sa chcú uchádzať o ZOH 2026

Viedeň 15. marca (TASR) - Rakúske mestá Graz a Schladming sa chcú uchádzať o usporiadanie zimných olympijských a paralympijských hier v roku 2026. Na základe štvrtkového rozhodnutia mestského zastupiteľstva Grazu plánujú obe mestá do konca marca predložiť svoj návrh Medzinárodnému olympijskému výboru. Primátor Schladmingu Jürgen Winter predpokladá, že rakúska vláda, kraje a lokálne komunity prispejú na hry 416 miliónov eur. V sume nie sú zahrnuté náklady na bezpečnosť.
 

Minister športu Heinz-Christian Strache však povedal, že sa za kandidatúru postaví iba v prípade, že ju podporí široká verejnosť. "Takúto vec nemôžete robiť bez podpory občanov v regióne," uviedol ešte vo februári pre agentúru APA. Štajersko však zatiaľ neplánuje usporiadať referendum o svojich plánoch.
 

O kandidatúre na ZOH 2026 uvažujú aj švajčiarsky Sion, švédsky Štokholm, kanadské Calgary a japonské Sapporo.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X