Jana Čepelová vo finále turnaja v Charlestone podľahla Nemke Petkovicovej

Charleston 6. apríla (TASR) - Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela vo svojom prvom finále dvojhry na okruhu WTA. V dueli o titul na turnaji v americkom Charlestone (dotácia 700.000 USD) prehrala na zelenej antuke so štrnástou nasadenou Nemkou Andreou Petkovicovou za 79 minút v dvoch setoch 5:7 a 2:6. V úvodnom dejstve nevyužila za stavu 5:4 setbal, čo bol zlomový moment zápasu. Napriek prehre s bývalou svetovou desiatkou dosiahla Čepelová v Charlestone životný úspech. Z podujatia Family Circle Cup si odnáša prémiu 64.000 USD a 305 bodov do rebríčka WTA. V jeho novom vydaní bude figurovať najvyššie v kariére, keď sa posunie zo 78. na 51. miesto a na pozícii slovenskej štvorky vystrieda Annu Karolínu Schmiedlovú.

Zverenka trénera Martina Zathureckého predviedla v Južnej Karolíne spanilú jazdu. V 2. kole senzačne vyradila svetovú i nasadanú jednotku Američanku Serenu Williamsovú, v 3. kole si poradila s trinástou nasadenou Ruskou Jelenou Vesninovou. Vo štvrťfinále urobila krátky proces s oveľa skúsenejšou kolegyňou zo slovenského fedcupového tímu Danielou Hantuchovou a v semifinále eliminovala aj talentovanú Švajčiarku Belindu Bencicovú. Zastavila ju až Petkovicová, ktorá získala tretí titul na WTA Tour.

Jana Čepelová bola napriek finálovej prehre s celkovým vystúpením v Charlestone spokojná: "Odohrala som tu fantastický turnaj a prežila krásny týždeň. Ďakujem za podporu môjmu trénerovi, rodičom, priateľom, ktorí mi držali palce v Košiciach i vám tu v Charlestone, boli ste skvelí. V priebehu turnaja som musela absolvovať dva náročné trojsetové zápasy a fyzicky som dnes nebola na tom dobre. Napriek prehre to bol super týždeň. Dosiahla som veľký úspech, určite ma to posunie. Budem sa snažiť pokračovať v takýchto výkonoch aj v ďalšom priebehu sezóny."© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím