Jana Čepelová vo finále turnaja v Charlestone podľahla Nemke Petkovicovej

Charleston 6. apríla (TASR) - Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela vo svojom prvom finále dvojhry na okruhu WTA. V dueli o titul na turnaji v americkom Charlestone (dotácia 700.000 USD) prehrala na zelenej antuke so štrnástou nasadenou Nemkou Andreou Petkovicovou za 79 minút v dvoch setoch 5:7 a 2:6. V úvodnom dejstve nevyužila za stavu 5:4 setbal, čo bol zlomový moment zápasu. Napriek prehre s bývalou svetovou desiatkou dosiahla Čepelová v Charlestone životný úspech. Z podujatia Family Circle Cup si odnáša prémiu 64.000 USD a 305 bodov do rebríčka WTA. V jeho novom vydaní bude figurovať najvyššie v kariére, keď sa posunie zo 78. na 51. miesto a na pozícii slovenskej štvorky vystrieda Annu Karolínu Schmiedlovú.

Zverenka trénera Martina Zathureckého predviedla v Južnej Karolíne spanilú jazdu. V 2. kole senzačne vyradila svetovú i nasadanú jednotku Američanku Serenu Williamsovú, v 3. kole si poradila s trinástou nasadenou Ruskou Jelenou Vesninovou. Vo štvrťfinále urobila krátky proces s oveľa skúsenejšou kolegyňou zo slovenského fedcupového tímu Danielou Hantuchovou a v semifinále eliminovala aj talentovanú Švajčiarku Belindu Bencicovú. Zastavila ju až Petkovicová, ktorá získala tretí titul na WTA Tour.

Jana Čepelová bola napriek finálovej prehre s celkovým vystúpením v Charlestone spokojná: "Odohrala som tu fantastický turnaj a prežila krásny týždeň. Ďakujem za podporu môjmu trénerovi, rodičom, priateľom, ktorí mi držali palce v Košiciach i vám tu v Charlestone, boli ste skvelí. V priebehu turnaja som musela absolvovať dva náročné trojsetové zápasy a fyzicky som dnes nebola na tom dobre. Napriek prehre to bol super týždeň. Dosiahla som veľký úspech, určite ma to posunie. Budem sa snažiť pokračovať v takýchto výkonoch aj v ďalšom priebehu sezóny."© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri