MOV daruje 250 000 USD na pamätník obetiam OH 1972 v Mníchove

Mníchov 4. júna (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) poskytne finančnú čiastku 250.000 dolárov na výstavbu pamätníka obetiam útoku na členov izraelskej výpravy počas OH 1972 v Mníchove. Informovala o tom agentúra dpa.

Po útoku skupiny ozbrojených Palestínčanov v Olympijskej dedine a po následnej nevydarenej záchranárskej akcii na letisku prišlo o život jedenásť členov izraelského tímu, nemecký policajt a päť útočníkov.

Bavorská vláda plánuje postaviť spomienkový pavilón medzi olympijskou dedinou a olympijským štadiónom, pričom rozpočet projektu počíta s čiastkou 2,3 milióna dolárov. Pamätník by mali otvoriť v roku 2016.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím