Na deaflympiáde v Samsune Slováci získali šesť medailí

Bratislava 8. augusta (TASR) - S bilanciou šiestich medailí sa vrátila slovenská reprezentácia z 23. letnej deaflympiády v tureckom Samsune. Aj napriek skromnej desaťčlennej výprave sa podarilo Slovákom získať zhodne dvakrát zlato, striebro aj bronz. V medailovej bilancii 97 krajín sa vďaka tomu umiestili na 15. pozícii.
"Som šťastný, že sa nám darí rozvíjať a že dokážeme byť stále úspešnejší. Teší ma tiež, že sú čoraz častejšie medzi nami mladí a noví športovci. V našich snoch sme hovorili o ôsmich - deviatich medailách, ale realita býva vždy iná. Verím, že ďalšiu deaflympiádu túto bilanciu prekonáme. V zálohe máme viaceré mladé talenty," uviedol po návrate výpravy generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček.

Najcennejší kov získali Ivana Krištofičová vo vrhu guľou a Adrián Babič v horskej cyklistike. Slovenský reprezentant bol celkovo najúspešnejším členom výpravy, do svojej medailovej zbierky pridal aj striebro z individuálnej časovky a bronz z hromadných pretekov. "Som veľmi spokojný s výsledkami. Je to momentálne môj najväčší úspech. Dúfam, že to bude stále takto pokračovať. Pomáha mi súťaženie so zdravými športovcami, pretože medzi nepočujúcimi je len veľmi málo pretekov," zhodnotil pre TASR svoje výkony Babič
 
Darilo sa aj stolným tenistom, Thomas Keinath sa postaral o striebro medzi jednotlivcami, bronz pridal spolu s Evou Jurkovou v mixe štvorhry. "Som veľmi spokojná s medailou z mixu štvorhry. Trošku som sa sklamala medzi jednotlivcami, keďže sa mi nepodarilo postúpiť do semifinále. Hlavné však je, že máme bronzovú medailu," vyjadrila sa Jurková.

Deaflympijský výbor Slovenska chce pokračovať v úspešných výsledkoch svojich športovcov z Turecka, Samsun priniesol oproti predchádzajúcim hrám v Sofii až trojnásobne vyšší počet medailí. Potešil progres viacerých reprezentantov a tiež omladenie kolektívu.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím