Na ME v zápasení voľnoštýliar Guľajev na 5. mieste

Kaspijsk 6. mája (TASR) - Slovenský voľnoštýliar Achsarbek Gulajev obsadil na ME v zápasení v ruskom Kaspijsku piate miesto v hmotnostnej kategórii do 74 kg. V nedeľňajšom súboji o bronz nestačil na Franka Chamiza Marqueza, taliansky reprezentant vyhral na technickú prevahu (10:0). Titul majstra Európy si vybojoval Turek Soner Demirtas, ktorý vo finále zvíťazil nad naturalizovaným Francúzom Zelimchanom Chadijevom 2:0 na body.
 

Guľajev, strieborný medailista z vlaňajších MS do 23 rokov v Poľsku, siahal v Kaspijsku na ďalší cenný kov. Na šampionáte síce začal prehrou v sobotňajšej kvalifikácii s Demirtasom (0:4), ale Turek postúpil do finále a potiahol tak slovenského reprezentanta do nedeľňajších repasáží. V nich najprv zdolal Vasileho Madalina Minzalu z Rumunska 4:0, následne si poradil aj s Bulharom Alim Pašom Umarpašajevom 6:2, vďaka čomu dostal šancu zabojovať o bronz. V záverečnom zápase však bol Marquez nad jeho sily, takže na turnaji obsadil delené 5. miesto.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím