Peter Sagan tretí v 1. etape Tour de France

Sainte-Marie-Du-Mont 2. júla (TASR) - Britský cyklista Mark Cavendish (Dimension Data) sa stal víťazom sobotňajšej úvodnej etapy prestížnych pretekov Tour de France, ktorá viedla z Mont-Saint-Michel do Sainte-Marie-Du-Mont na normandskej pláži Utah a merala 188 kilometrov. Tretí skončil Slovák Peter Sagan z tímu Tinkoff.

Cavendish uspel v záverečnom hromadnom špurte, ktorý poznačil pád niekoľkých cyklistov, pred Nemcom Marcelom Kittelom (Etixx - Quick-Step) a Slovákom Petrom Saganom. Náš úradujúci majster sveta v typickej rovinatej etape vhodnej pre šprintérov bojoval o víťazstvo a obsadil tretí stupienok, vďaka čomu si pripísal štvorsekundovú časovú bonifikáciu. Na prvej tohtoročnej rýchlostnej prémii 69 kilometrov pred finišom skončil tretí za Andrem Greipelom (Lotto Soudal) a Kittelom. V bodovacej súťaži o zelené tričko je tiež tretí.
Výsledky 1. etapy Tour de France: 1. Cavendish (V. Brit./Dimension Data) 4:14:05 h, 2. Kittel (Nem./Etixx - Quick-Step), 3. Peter SAGAN (SR/Tinkoff) - rovnaký čas ako víťaz.