Prezident MOV: Športovci môžu v Soči kritizovať ruské zákony, ale nie na pódiách

Berlín 27. januára (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach pohrozil športovcom na ZOH 2014 v Soči sankciami v prípade, že pri medailových ceremóniách budú kritizovať ruské zákony, ktoré zakazujú propagáciu homosexuality, alebo dodržiavanie ľudských práv v krajine. Na tlačových konferenciách či v rozhovoroch s médiami to však môžu urobiť bez strachu z trestov.

Bach dodal, že olympijská charta nepovoľuje politické protesty či demonštrácie na olympijských štadiónoch. "Je jasné, že hry nemôžu slúžiť ako miesto pre politické demonštrácie, aj keby na to bol akýkoľvek dobrý dôvod. Na druhej strane, športovci majú slobodu prejavu, takže ak chcú, politické vyhlásenia môžu robiť na tlačovkách," citovala prezidenta MOV agentúra Reuters.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím