Slovensko na predolympijskom turnaji štvrté

SYDNEY 18. júna (SITA) - V súboji o tretie miesto na predolympijskom turnaji v austrálskom Sydney prehrali slovenské basketbalistky s Kanadou 43:55 a obsadili tak štvrté miesto.Slovensko - Kanada 43:55 (26:26). Body: Luptáková 11, Hiráková 7, Žírková 6, Kováčová 4, Bieliková 0 (Dubovcová 8, Libičová 4, Frniaková 3, Poláková 0) - Hendryová a Suttonová-Provnová po 8, fauly: 20 - 19, TH: 15/11 - 22/14, trojky: 2 - 1, rozhodovali: Gillespieová (Austr.), Couson (Nový Zéland), 900 divákov V poslednom vystúpení na Novozélandsko-austrálskom turné Slovenky opäť neprekročili svoj tieň. V stretnutí o tretie miesto proti Kanade, ktorú v skupine zdolali o 10 bodov 56:46 nezačali dobre, pretože od úvodných minút sa im nepodarilo vytvoriť si upokojujúci náskok. Zápas bol dlho vyrovnaný, v 15. min. prehrávali zverenkyne trénerky Natálie Hejkovej 15:24, ale do polčasu sa im ešte podarilo vyrovnať. Rozhodujúci náskok si Kanaďanky vybudovali v poslednej desaťminútovke zápasu a napokon zaslúžene zvíťazili o 12 bodov. Jozef Smolek (šéf realizačného tímu): "Pred zápasom sme boli namotivovaný na víťazstvo, ale zostalo len pri slovnom povzbudzovaní. Podali sme najslabší výkon na celom turnaji a čo bolo rozhodujúce, hrali sme podstatne horšie, ako počas nášho prvého vzájomného súboja. Veľmi slabá bola hra podkošových hráčok, ktoré zaznamenali spolu len 15 bodov. Kováčovej sa technicky nedarilo na celom podujatí a tento herný výpadok pocítil celý tím. V nedeľňajšom stretnutí odišli fyzické sily Bielikovej a Žírkovej, a keďže sa nenašiel nikto, kto by dokázal strhnúť ostatné spoluhráčky, prehrali sme napokon zaslúžene. Aj v tomto stretnutí sa ukázalo, že náš káder bol príliš úzky, spoliehať sa len na výkon piatich hráčok sa nedá. Ostatné basketbalistky zaostali za očakávaním a nedokázali sa presadiť."