V druhom slalome SP v Aspene Vlhová v kariérnom maxime siedma

Aspen 29. novembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zabodovala v nedeľu v slalome Svetového pohára prvýkrát v najlepšej desiatke. V americkom Aspene obsadila 7. miesto so stratou 3,98 s na víťaznú suverénnu Američanku Mikaelu Shiffrinovú a získala 36 bodov. V poradí disciplíny sa vyšvihla na 7. priečku so 60 bodmi. Veronika Velez Zuzulová, ktorá nedokončila 1. kolo, je na 4. pozícii s 80 bodmi. Domáca Shiffrinová vyhrala oba víkendové slalomy v nedeľu slávila svoj sedemnásty triumf kariéry a šestnásty v slalome. Aj druhú súťaž hustých bránok ovládla s priepastným náskokom 2,65 na Švédku Fridu Hansdotterovú, tretia Češka Šárka Strachová zaostala 2,90 s.

Vlhová predviedla senzačnú prvú jazdu. So štartovým číslom 25 sa usadila na štvrtej priečke po 1. kole so stratou 2,39 s na vedúcu Shiffrinovú. Odstup od pódiových pozícií mala len 4 desatiny. Velez Zuzulovej sa naopak nepodarilo zopakovať úspech zo sobotňajšieho prvého slalomu sezóny, vypadla po 19 sekundách jazdy 1. kola. V druhom kole mala Vlhová zopár neistôt v hornej časti a v tej dolnej už nešla s hraničným rizikom. Aj tak však predviedla dve dravé jazdy a po dvoch jedenástych miestach slávila svoj najväčší úspech kariéry medzi dospelou elitou. V SP bodovala po šiesty raz a opäť si polepšila pozíciu v štartovej listine SP, posunula sa z z 28. na 23. priečku, pred víkendom bola na 35. pozícii.

Výsledky druhého slalomu SP v Aspene: 1. Shiffrinová (USA) 1:40,18 min., 2. Hansdotterová (Švéd.) +2,65 s, 3. Strachová (ČR) +2,90, … 7. Petra VLHOVÁ (SR) +3,98, Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) vypadla v 1. kole. Celkové poradie SP (po 4 súťažiach): 1.  Shiffrinová 280 b., 2. Hansdotterová 195, 3. Brignoneová (Tal.) 160, ... 12. VELEZ-ZUZULOVÁ 80, 17. VLHOVÁ 60, Priebežné poradie v slalome (po 2): 1. Shiffrinová 200 b., 2. Hansdotterová 140, 3. Strachová 110, 4. VELEZ-ZUZULOVÁ 80, … 7.  VLHOVÁ 60.