Vo finále turnaja WTA v Birminghame Rybáriková podľahla Kvitovej

Birmingham 24. júna (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela vo finále dvojhry na trávnatom turnaji WTA v Birminghame. Šampiónka z roku 2009 prehrala so štvrtou nasadenou obhajkyňou prvenstva Češkou Petrou Kvitovou 6:4, 1:6, 2:6. Rybáriková nevyužila šancu na zisk piateho singlového titulu na WTA Tour. Zverenka trénera Petra Hubera však potvrdila stúpajúcu formu pred blížiacim sa Wimbledonom, kde bude od 2. júla obhajovať vlaňajšie semifinále.

V rozhovore pre TASR na margo finálového zápasu uviedla. "Som trochu sklamaná, že po vydarenom prvom sete som to nedotiahla do úspešného konca. Výsledok je pre mňa tak trochu krutý. Bolo tam veľa zhôd a výhod. Ak by som bola využila niekoľko brejkbalov, zápas sa mohol vyvíjať ináč. Škoda, že mi ušiel začiatok tretieho setu. Petra zahrala výborne, viackrát mi returnovala priamo pod nohy. Celkovo som však spokojná, že som bola vo finále takéhoto kvalitne obsadeného turnaja. Pred jeho začiatkom pri pohľade na ťažký žreb by som to brala všetkými desiatimi. Získala som dosť bodov pred Wimbledonom, čo mi zvýšilo sebavedomie. Zdolala som viacero kvalitných hráčok na čele s Karolínou Plíškovou."