Do projektu UKÁŽ SA! 2017 sa zapojilo 116 talentovaných športovcov, o víťazovi rozhodne vaše hlasovanie

Bratislava 6. júla (TASR) – Až 116 mladých talentovaných športovcov sa zapojilo do druhého ročníka grantového programu UKÁŽ SA!. Nadácia Slovenského olympijského výboru (SOV) prerozdelí až 30-tisíc eur tým, ktorí v internetovom hlasovaní získajú najviac hlasov verejnosti. Spomedzi prihlásených projektov majú zastúpenie športy ako atletika, lyžovanie, plávanie, ale aj spoločenské tance či bedminton.
      
"Teší nás, že do druhého ročníka tohto grantového programu sa zapojilo až 116 mladých športových talentov. V porovnaní s minulým rokom je to nárast o viac ako 40. Opäť sa ukázalo, že mladí športovci majú chuť aj odvahu zabojovať nielen na športoviskách, ale aj v rámci grantov. Veríme, že motivujúca finančná podpora zo strany Nadácie SOV im pomôže rozvíjať ich športový talent," uviedol v tlačovej správe prezident SOV Anton Siekel.
      
Odborná komisia zložená zo zástupcov Nadácie SOV a ambasádorov projektu vybrala zo všetkých žiadostí na zasadnutí správnej rady nadácie TOP 12 žiadateľov, ktorí zabojujú o hlasy verejnosti prostredníctvom internetového hlasovania na stránke Nadácie SOV. To bude prebiehať od 7. do 29. júla 2017, keď sa skončí aj XIII. európsky olympijský festival mládeže v Györi. Výsledky grantového programu budú vyhlásené začiatkom septembra.
      
Ambasádormi projektu sú plavec Richard Nagy, lyžiarka Petra Vlhová a hokejista Dominik Graňák. "Sme radi, že do projektu sa zapojili mládežníci z rôznych športových disciplín od atletiky, džuda, triatlonu, gymnastiky, streľby, až po jachting či golf. Hovorí to veľa o tom, že máme na Slovensku veľa talentovaných športovcov, ktorí sa skutočne venujú aj verejnosťou menej sledovaným športom. Oceňujem aj kvalitu spracovania projektov a videá, ktoré boli kreatívne a veľmi pekné. Pri hodnotení žiadostí sme si uvedomili, že síce nie všetci sa môžu dostať do TOP 12, ale medzi tými 116 žiadateľmi je stále veľa športovcov, ktorí si zasluhujú našu pozornosť a preto sme sa rozhodli, že okrem TOP 12 podporíme ďalších 18 mladých talentovaných športovcov," uviedol Dušan Guľaš, predseda Správnej rady Nadácie SOV.
      
Do programu sa mohli zapojiť športové talenty vo veku od 12 do 18 rokov, ktoré vynikajú v niektorom športe, nachádzajú sa v nepriaznivej sociálnej situácii, alebo potrebujú finančnú podporu na rozvoj svojej športovej kariéry. Verejnosť môže hlasovať od piatka na internetovej stránke www.nadaciasov.sk.

TOP 12 grantového programu Ukáž sa! za rok 2017:
      1. Daniel Kováč, atletika
      2. Jessica Zatlkajová, rýchlostná kanoistika
      3. Jessica Triebeľová, box
      4. Mária Nagyová, spoločenské tance
      5. Klaudia Nemcová, zjazdové lyžovanie
      6. Martin Józsa, snowboarding
      7. Ema Gabaniová, krasokorčuľovanie
      8. Alžbeta Peruňská, badminton
      9. Sabina Kupčová, plávanie
      10. Jakub Jenčuš, BMX
      11. Tatiana Blattnerová, para plávanie
      12. Julián Enriko Smoliga, karate© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri