Športové aktuality
Moskva
2 min. čítania

Kladivárka Hrašnová šiesta na ME vzpieračiek!

TASR, sou
Martina Hrašnová sa na OH v Tokiu pripravuje na svoj štvrtý olympijský štart v hode kladivom, ale vo vzpieraní absolvovala úspešnú premiéru na kontinentálnom šampionáte.
Foto
TASR/Pavel Neubauer

Slovenka Martina Hrašnová, trojnásobná olympionička v atletike, obsadila na majstrovstvách Európy vo vzpieraní v Moskve 6. miesto v dvojboji v najťažšej kategórii nad 87 kg. V dvojboji dosiahla výkon 219 kg. Zvíťazila Britka Emily Campbellová so súčtom 276 kg, keď bola najlepšia aj v trhu a nadhode.

Slovenskej reprezentantke nechýbalo veľa, aby po dvoch striebrach z ME v atletike v hode kladivom pridala do svojej zbierky aj cenný kov z kontinentálneho šampionátu v úplne inom športovom odvetví. Zverenkyňa trénera Rudolfa Lukáča skončila štvrtá v trhu, keď dostala nad hlavu 103 kg. Bronzový pokus Turkyne Melike Günalovej mal hodnotu 108. Jeden pokus pritom mala Hrašnová neplatný, keď opravovala svoj základ 99 kg. V nadhode najprv úspešne zvládla 112 kg a potom aj 116, nevyšiel jej až záverečný pokus na 120 kg a v disciplíne obsadila rovnako ako celkovo 6. priečku.

Tridsaťosemročná členka banskobystrickej Dukly sa po premiére na vrcholnom podujatí v tomto športe podelila o dojmy v rozhovore pre web Slovenského atletického zväzu (SAZ) www.atletika.sk.

"Už viackrát počas kladivárskej prípravy som si povedala, že by bolo celkom zaujímavé vyskúšať si, čo by som dokázala na vzpieračskom šampionáte. Pôvodne sme to mali s trénerom Rudom Lukáčom, ktorý je vzpieračský špecialista, v pláne až po olympiáde v Tokiu. Keďže v dôsledku pandémie sa posunula o rok, už som to nechcela odkladať na neskôr, a preto sme štart na ME zaradili do mojich plánov už teraz. Keď som videla štartovku, dúfala som, že zabojujem o štvrté – piate miesto. Skončila som šiesta, čo ma trochu mrzí, lebo štvrtú priečku som mala naozaj na dosah. Vzhľadom na to, že išlo o moju premiéru na ME v inom športe ako atletike, šieste miesto je v konečnom dôsledku – podľa mňa – skvelé. Veľmi som chcela zabojovať o piate miesto, no nakoniec mi naň chýbalo iba kilo a na štvrté dve. To dosť zamrzí," povedala Martina Hrašnová.

Výsledky ME v Moskve, ženy - nad 87 kg, dvojboj: 1. Campbellová (V.Brit) 276 kg, 2. Lysenková (Ukr.) 252, 3. Günalová (Tur.) 243, 4. Dalaljanová (Arm.) 221, 5. Boynuegriová (Tur.) 220, 6. Martina HRAŠNOVÁ (SR) 219, trh: 1. Campbellová 122, 2. Lysenková 116, 3. Gunalová 108, 4. HRAŠNOVÁ 103, nadhod: 1. Campbellová 154, 2. Lysenková 136, 3. Gunalová 135,... 6. HRAŠNOVÁ 116.

Podujatia a športovci
Šport
od nitra

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV