Šport a olympizmus
2 min. čítania

Klub slovenských turistov je dôležitý partner pre SOŠV

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

Klub slovenských turistov (KST) patrí v rámci podpory pohybových aktivít detí, mládeže i seniorov medzi dôležitých partnerov Slovenského olympijského a športového výboru. Delegátom sobotňajšieho 21. valného zhromaždenia KST v Liptovskom Mikuláši to povedal vo svojom pozdravnom príhovore prezident SOŠV Anton Siekel.

KST je jedna z najväčších organizácií v slovenskom športe. Má takmer 20-tisíc členov, ktorí sú združení v 300 odboroch a turistických kluboch. KST sa stal členom SOŠV vlani počas 56. valného zhromaždenia SOŠV. Bol to jeden z ďalších krokov k bližšej spolupráci medzi oboma organizáciami. Spoločne sú pripravené podieľať sa na organizácii viacerých podujatí a participovať na svojich akciách.

SOŠV chce podporiť akcie KST aj účasťou rôznych športovcov – olympionikov. „KST je pevným a dôležitým členom SOŠV. Naša spoločná história nie je dlhá a ešte je ju predčasné hodnotiť. Začali sme však dobre a je dôležité, aby sme v nastúpenom trende pokračovali. Či sa na SOŠV obráti pán predseda KST, alebo ktokoľvek z vášho klubu, nájde u nás ľudí, ktorí budú ochotní počúvať a budú sa snažiť problémy vyriešiť. Určite nebudeme vysvetľovať, ako to nejde, ale budeme hľadať riešenia ako robiť lepšie a efektívnejšie,“ povedal vo svojom príhovore pre delegátmi valného zhromaždenia KST Anton Siekel.

Na valnom zhromaždení KST volili na štvorročné funkčné obdobie nového podpredsedu pre organizáciu a legislatívu i dvoch členov výkonného výboru, keďže doterajším uplynulo funkčné obdobie. Delegáti zvolili aj členov novovytvorenej disciplinárnej komisie či schválili hospodárenie za minulý rok.

od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV