Športové aktuality
3 min. čítania

V stíhacích pretekoch na MS Kuzminová šiesta

TASR

Östersund 10. marca (TASR) - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde skončila v stíhacích pretekoch šiesta, keď za víťazkou zaostala o 1:41,3 min. Na 10 km trati vynikla so zlatým finišom Nemka Denise Herrmannová pred Nórkou Tiril Eckhoffovou (+31,4) a ďalšou Nemkou Laurou Dahlmeierovou (+31,6). Druhá slovenská biatlonistka Ivona Fialková sa zaradila na 37. miesto (+4:52,6), Paulína Fialková neštartovala.

Zo zlatých pretekov na 7,5 km si Kuzminová preniesla 10-sekundový náskok pred Tandrevoldovou a 13 sekúnd ju delilo od Dahlmeierovej, predchádzajúcej víťazky na dvoch MS, navyše olympijskej šampiónky z Pjongčangu. Kuzminovej (celková strelecká bilancia 2-2-2-1) náskok na čele narástol, pred úvodnou streľbou až na 18,6 s. Netrafila však prvé dva terče a zosunula sa na 7. miesto, 26,2 za vedúcou Dahlmeierovou. V mraze -5 stupňov začalo aj snežiť a podmienky boli v silnom vetre opäť dosť náročné. Druhá ležka poslala na druhom a treťom terči Kuzminovú opäť na dva trestné okruhy a nasledoval pokles na priebežné 8. miesto, so stratou na prvú Herrmannovú 1:10,5 min. Spoliehať sa musela už len na dve stojkové položky, tretí a štvrtý výstrel ju však opäť zabrzdili. Na čele sa ocitla dovtedy strelecky bezchybná domáca Brorssonová, Kuzminovú delilo od nej na 9. mieste 1:45,1. Záverečnú 'stojku' zvládla Brorssonová so štyrmi chybami a keďže Herrmannová zastrieľala brilantne, o titule bolo rozhodnuté. O striebro bojovali jej krajanka Dahlmeierová a úspešnejšia vo finiši Eckhoffová. Kuzminovej pribudol siedmy trestný okruh, v záverečnej 'stojke' nesklopila tretí terč, no posunula sa na 7. priečku (+1:36,7) a v streleckej lotérii mnohých favoritiek vybojovala nakoniec cenné šieste miesto.

"Sedem chýb je dosť. Stále bola šanca v každej jednej položke sa zlepšiť a bojovať s tými najlepšími, no už som videla, že tie, ktoré sa posunuli dopredu, mali už veľký náskok. Niekomu dnes prialo viac šťastie, než mne. Napriek tomu som sa snažila stále bojovať aj na trati a aj na strelnici. Nič som nevzdávala, no pre virózu dutiny trpia a dnes som mala naozaj pocit, akoby som mala namiesto hlavy balón. Navyše mi zaľahlo v uchu, mala som zlý pocit a problém koncentrovať sa na strelnici. Bolo to vidieť už na nástrele. Tak som v pretekoch išla ako stroj a vďaka tomu bol slušný bežecký čas," povedala po pretekoch Kuzminová.

Výsledky - stíhacie preteky na 10 km: 1. Herrmannová (Nem.) 31:45,9 min (2 tr. okr.), 2. Eckhoffová (Nór.) +31,4 s (2), 3. Dahlmeierová (Nem.) +31,6 (1), 4. Olsbuová Röiselandová (Nór.) +1:35,0 min (4), 5. Öbergová (Švéd.) +1:35,0 (5), 6. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +1:41,3 (7), ... 37. Ivona FIALKOVÁ (SR) +4:52,6 (7).

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri