V Žiline sa aj za pomoci miestneho olympijského klubu konal už 20. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka a 17. ročník pretekov Beh do strečnianskych hradných schodov

Žilina 31. mája - Na pamiatku významného predstaviteľa protifašistického odboja sa uskutočnil v sobotu 31.mája už 20. ročník bežeckých pretekov „Memoriál Jozefa Gabčíka“. Štart bol pri jeho rodnom dome v Poluvsí a cieľ po 11. km v kasárňach 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Spoluusporiadateľmi so Žilinským plukom Jozefa Gabčíka, Klubom vojenských výsadkárov Slovenskej republiky a mestom Žilina bol aj Olympijský klub Žilina. Na náročnej trati zvíťazil v kategórii mužov Keňan Abel Kibet z Benedek Team časom 37:45,0 min. a v kategórii žien Adriana Vitková z klubu MKŠS Kysucké Nové Mesto časom  44:43,0 min.
     
Olympijský klub Žilina zorganizoval vydarené bežecké preteky, na ktorých sa zúčastnilo 130 detí. Najlepší v každej zo šiestich kategórii dostali medaily, diplomy, stužky a prívesky SOV a vecné ceny. Za početnej účasti divákov sa tešila pozornosti aj výstava obrazových materiálov SOV o olympizme.

Vo štvrtok 29. mája sa uskutočnil 17.ročník populárnych bežeckých pretekov  „Beh do strečnianskych hradných schodov“, ktorého spoluusporiadateľmi s OK Žilina boli Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity, Považské múzeum v Žiline a obec Strečno. Na tomto jedinečnom podujatí v krásnom prostredí Malej Fatry, kde „sa snúbi“ šport so životným prostredím a históriou, súťažilo 250 detí, mládeže a dospelých. Trať viedla z parkoviska pod hradom nahor
po 151.schodoch do novovybudovanej stredovekej dedinky Paseka.
     
V priebehu podujatia si účastníci so záujmom pozreli v prírode inštalovanú „Výstavu o olympizme“, ktorá má v roku 2014 putovný charakter po školách v žilinskom regióne a prezreli si hrad Strečno.

Fotogaléria k článku

Autor: OK Žilina

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím