V Žiline sa aj za pomoci miestneho olympijského klubu konal už 20. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka a 17. ročník pretekov Beh do strečnianskych hradných schodov

Žilina 31. mája - Na pamiatku významného predstaviteľa protifašistického odboja sa uskutočnil v sobotu 31.mája už 20. ročník bežeckých pretekov „Memoriál Jozefa Gabčíka“. Štart bol pri jeho rodnom dome v Poluvsí a cieľ po 11. km v kasárňach 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Spoluusporiadateľmi so Žilinským plukom Jozefa Gabčíka, Klubom vojenských výsadkárov Slovenskej republiky a mestom Žilina bol aj Olympijský klub Žilina. Na náročnej trati zvíťazil v kategórii mužov Keňan Abel Kibet z Benedek Team časom 37:45,0 min. a v kategórii žien Adriana Vitková z klubu MKŠS Kysucké Nové Mesto časom  44:43,0 min.
     
Olympijský klub Žilina zorganizoval vydarené bežecké preteky, na ktorých sa zúčastnilo 130 detí. Najlepší v každej zo šiestich kategórii dostali medaily, diplomy, stužky a prívesky SOV a vecné ceny. Za početnej účasti divákov sa tešila pozornosti aj výstava obrazových materiálov SOV o olympizme.

Vo štvrtok 29. mája sa uskutočnil 17.ročník populárnych bežeckých pretekov  „Beh do strečnianskych hradných schodov“, ktorého spoluusporiadateľmi s OK Žilina boli Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity, Považské múzeum v Žiline a obec Strečno. Na tomto jedinečnom podujatí v krásnom prostredí Malej Fatry, kde „sa snúbi“ šport so životným prostredím a históriou, súťažilo 250 detí, mládeže a dospelých. Trať viedla z parkoviska pod hradom nahor
po 151.schodoch do novovybudovanej stredovekej dedinky Paseka.
     
V priebehu podujatia si účastníci so záujmom pozreli v prírode inštalovanú „Výstavu o olympizme“, ktorá má v roku 2014 putovný charakter po školách v žilinskom regióne a prezreli si hrad Strečno.

Fotogaléria k článku

Autor: OK Žilina

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri