Športové aktuality
2 min. čítania

Ďalšia medailová radosť pre Slovensko na MS juniorov v biatlone

(pp, TASR)
Radosť Henriety Horvátovej.
Foto
Slovenskýbiatlon.sk/Igor Stančík

Slovenské biatlonistky boli úspešné aj v druhej disciplíne na majstrovstvách sveta juniorov a a kadetov v rakúskom Obertiliachu. Po bronze Emy Kapustovej v individuálnych pretekoch kadetiek na 10 km pridala do medailovej zbierky Henrieta Horvátová vo vytrvalostných pretekoch junioriek na 12,5 km striebro. 

Horvátová s jedinou chybou na strelnici stratila na víťazku Francúzku Camille Benedovú 1:25,4 min. Tretia skončila Talianka Beatrice Trabucchiová (+1:34,3).

Horvátová mala na strelnici bilanciu 0-1-0-0 a bežecky sa na trati postupne zlepšovala, takže v cieli ju predstihla iba Benedová, ktorá ako jediná v konkurencii 90 štartujúcich vybielila všetky terče. Horvátová druhým miestom dosiahla svoj doteraz najlepší výsledok na vrcholnom podujatí. Doteraz bolo jej maximom medzi juniorkami na MS 35. miesto. V Obertilliachu zúročila skúsenosti, ktoré získava v seniorskom Svetovom pohári. Začala síce pomalšie, ale čistá prvá položka ju nabudila a zlepšovala sa aj bežecky. Striebro bolo napokon príjemným prekvapením.

Ďalšia Slovenka Zuzana Remeňová skončila na 23. mieste s tromi chybami (1-1-0-1) a so stratou 3:50,7 min, Júlia Machyniaková obsadila 41. priečku (2-0-1-2, +5:26,7) a Lucii Michaličkovej patrila až s deviatimi nepresnými výstrelmi (3-2-1-3) 75. pozícia s mankom 10:38,4 min.

Podujatia a športovci
Šport
OLOV
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV