Šport a olympizmus
3 min. čítania

Podpora pre organizátorov podujatí Olympijského dňa

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

Do osláv Olympijského dňa sa každoročne zapájajú tisícky Slovákov. Počas mája a júna sa konajú mnohé podujatia, ktoré sú organizované k Olympijskému dňu. Tento rok je ich spoločné motto: „Rozhýbme sa! Ulice, chodníky, námestia či parky sú naše ihriská!“ Olympijský deň si síce pripomíname až 23. júna, ale prvé podujatia pri jeho príležitosti sa konajú už v týchto dňoch.

Cieľom všetkých aktivít je rozhýbať Slovensko. Tento rok sa zvýrazňuje význam športovania vonku. Cvičiť, behať, skákať, zabávať sa je možné na akomkoľvek mieste, kde sa človek nachádza.

PROJEKT OLYMPIJSKÝ DEŇ

Podpora z webu SOŠV

Už dnes sú v kalendári zahlásené v rámci Olympijského dňa desiatky akcií po celom Slovensku. Podujatia v mestách a obciach Slovenska organizujú regionálne olympijské kluby, školské zariadenia, mestské a obecné samosprávy, centrá voľného času a rôzne iné subjekty. Organizátori môžu svoje podujatia zaregistrovať do kalendára podujatí Olympijského dňa na webe SOŠV. Ak na sociálnych sieťach použijú pri informovaní hashtag #OlympicDay, #OlympicMove, ich podujatie sa môže ocitnúť v rámci výberu celosvetových osláv Olympijského dňa.

„Všetky podujatia Olympijského dňa môžu používať oficiálne logo, ktoré je prepojené s najpoznateľnejšou celosvetovou značkou – olympijskými kruhmi. K dispozícii je na stiahnutie na projektovom webe Olympijského dňa na oficiálnom internetovom sídle SOŠV. Každé podujatie Olympijského dňa môže pri otvorení využiť aj prvky z otváracieho ceremoniálu veľkých olympijských hier. Voľne sa dá stiahnuť preto aj Olympijská hymna,“ informovala riaditeľka oddelenia olympizmu Ivana Motolíková.

Drobné sety pre olympijské kluby

Organizátori môžu z webového sídla SOŠV vytlačiť aj diplom pre každého účastníka. V silách a možnostiach Slovenského olympijského a športového výboru nie je podporiť každého organizátora podujatí Olympijského dňa.

„Musím vysloviť obdiv a zároveň naše veľké poďakovanie všetkým organizátorom, organizátorkám a zapojeným inštitúciám, ktoré sa snažia propagovať pohyb. Najradšej by sme podporili aspoň symbolickými odmenami každého zapojeného účastníka a účastníčku akcií Olympijského dňa. Vzhľadom na naše možnosti to však nie je možné. Pri príležitosti Olympijského dňa sme však rozposlali sety s drobnými odmenami do každého z 25 regionálnych olympijských klubov. Sú rozložené po celom Slovensku a ich vedenia najlepšie vedia, kam v regióne je možné adresovať aspoň túto malú symbolickú podporu. Okrem olympijských klubov dostalo sety aj desať Centier pre deti a rodiny. Bohužiaľ, iným spôsobom nemôžeme v tejto chvíli podporiť jednotlivé podujatia,“ doplnila Ivana Motolíková.

Hlavné oslavy Olympijského dňa sa budú tento rok konať 16. júna na futbalovom štadióne v Nitre, ich spoluorganizátorom je s SOŠV aj Nitriansky samosprávny kraj. V spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Nové Mesto pripraví SOŠV oslavy Olympijského dňa aj v jeho presnom termíne 23. júna na bratislavskej Kuchajde.

Adventný kalendár 2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV