Marek Hrivík

1 B
188cm
89kg
Klub
Torpedo Nižnij Novgorod
Tréner
David Nemirovsky
Tréner v reprezentácii
Craig Ramsay
Účasť
Ocenenia:
Členstvo

Kapitán hokejovej reprezentácie v olympijskom Pekingu. Pred odchodom do Číny skladal za výpravu sľub do rúk prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Na otváracom ceremoniáli ZOH 2022 bol spolu so sánkarkou Katarínou Šimoňákovou vlajkonosičom slovenskej výpravy. Na ľade potom viedol reprezentáciu ako kapitán a ukázal sa ako správny líder. V dôležitých momentoch po úvodných prehrách s Fínskom a Švédskom stmelil kolektív a mužstvo začalo šliapať ako dobre naolejovaný stroj. Vo štvrťfinále proti USA potom krátko pred koncom tretej tretiny strelil dôležitý vyrovnávajúci gól a vynútil pre Slovensko predĺženie. Celkovo olympijský turnaj s bronzovým leskom zakončil s bilanciou 2 góly a 2 asistencie.

Kysučan narodený v Čadci zbieral hokejové skúsenosti v Žiline, v sezóne 2008/09 sa stretol prvýkrát so seniorským hokejom v projekte HK Orange 20, odkiaľ sa dostal na MS do 18 i do 20 rokov.

Aj keď nebol draftovaný, v lete 2009 zamieril do Severnej Ameriky a tri sezóny strávil v juniorskej QMJHL. Všimli si ho v New York Rangers, kde bojoval o šancu v prvom tíme. Hrával väčšinou vo farmárskej AHL, napokon však v 24 dueloch dostal šancu v NHL, okúsil ju v dresoch Rangers i Calgary Flames.

V roku 2018 sa rozhodol pre návrat do Európy, vo Viťaze Podoľsk a neskôr i v Torpede Nižnij Novgorod sa mu úplne podľa predstáv nedarilo. Žiaril však vo Švédsku v drese Leksandu, v ročníku 2020/21 sa stal najproduktívnejším hráčom SHL i útočníkom roka v najvyššej švédskej súťaži. Do Leksandu sa vrátil aj po ZOH v Pekingu. Okrem ZOH 2022 reprezentoval Slovensko aj na MS v rokoch 2014 a 2021.

Autor: PETER PAŠUTH

 
Výsledky
Hry Výprava Šport Disciplína Umiestenie
Peking 2022
SR
ľadový hokej muži B
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV