Aktuality
Bratislava
2 min. čítania

Olympionici vyzývajú darovať krv. V septembri sa uskutoční druhý ročník „Olympijskej kvapky krvi“

Richard Fides

Bratislava, 29. 8. 2016 – „Daruj krv s olympionikom“ je názov druhého ročníka charitatívnej akcie ktorej cieľom je pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú krv na záchranu svojho života. Nadácia Slovenského olympijského výboru v spolupráci so Slovenským olympijským výborom, Národnou transfúznou stanicou SR a Slovenským Červeným krížom, pozývajú všetkých na dobrovoľné darovanie krvi za účasti mnohých našich olympionikov napríklad Janky a Danky Velďákovej, Mateja Tótha či Danky Bartekovej. Charitatívna akcia sa uskutoční v Košiciach a Banskej Bystrici už 10. septembra a v Šamoríne 30. septembra 2016.

„Po minuloročnom úspešnom prvom ročníku sme sa rozhodli opäť zorganizovať toto podujatie, ktorého hlavným zmyslom a poslaním je motivovať širokú verejnosť k darcovstvu najvzácnejšej tekutiny, ktorou je krv. Veríme, že silným motivátorom budú naši olympionici, ktorí sa predstavili len nedávno na Hrách XXXI. letnej olympiády v brazílskom Riu,“ povedal Gábor Asványi, člen Správnej rady Nadácie SOV.

Darovať krv bude možné v troch slovenských mestách. V Košiciach v sobotu 10.9.2016 od 8.00 do 11.00 hod. v hoteli DoubleTree by Hilton. Toto podujatie podporia naše olympioničky Danka a Janka Velďákové. 10.9.2016 sa podujatie uskutoční aj v Banskej Bystrici v čase od 8.00 do 11.00 hod. priamo v Športovej hale Dukla. Stretnúť sa tu môžete s našim olympijským víťazom Matejom Tóthom, ktorý darcov odmení svojim autogramom. Danka Barteková podporí darcov na podujatí, ktoré sa uskutoční v Šamoríne 30. septembra od 8.00 do 12.00 v x-bionic sphere.

Odber bude prebiehať podobne ako na transfuziologickom pracovisku vrátane vyšetrenia hemoglobínu a vyplnenia dotazníka darcu kvi. Pre darcov sme zároveň pripravili množstvo sprievodných podujatí, vrátane autogramiád olympoinikov,“ spresňuje Anton Siekel, predseda Správnej rady Nadácie SOV.

„V mene Nadácie SOV pozývam všetkých, aby využili túto jedinečnú príležitosť a pomohli tým, ktorí sú na našu pomoc odkázaní. Verím, že toto podujatie osloví aj ďalších športovcov a bude zároveň motivujúce aj pre širokú verejnosť,“ doplnil Gábor Asványi.