Maribor 2023

2 Z
3 B
EYOF
Krajina
Dátum konania
-
Počet NOV
48
Počet športov
11
Počet športovcov
2500
Slovenských športovcov
48

Na EYOF 2023 v Maribore sa bude súťažiť v športovej gymnastike, atletike, cestnej a horskej cyklistike, hádzanej, džude, plávaní, tenise, volejbale, skejtbordingu a v basketbale 3x3. Prvýkrát sa v histórii EYOF rozdajú medaily v skejtbordingu, horskej cyklistike a basketbale 3x3.

Pôvodné plány Mariboru boli oveľa smelšie, Slovinci chceli usporiadať aj súťaže vo futbale či rýchlostnej kanoistike.

Maribor je univerzitné mesto a má veľmi dobré podmienky pre športovanie. V minulosti hostil preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní i v horskej cyklistike, v meste sa v tomto športe konali aj európske šampionáty. Športom číslo jeden v Maribore je futbal, tamojší klub viackrát vyhral slovinskú ligu.

Okolie Mariboru ponúka veľa možností na pobyt v prírode. Stredom mesta preteká rieka Dráva.

Slovensko vysiela do Slovinska výpravu so 48 športovcami, jej vedúcou bude Alexandra Longová.

Výsledky slovenských športovcov
Športovec Výprava Šport Disciplína Umiestnenie
Sona Depesova Soňa Depešová
SR
tenis štvorhra Z
Mia Pohanková Mia Pohánková
SR
tenis štvorhra Z
Patricia Tománková Patrícia Tománková
SR
džudo 40 kg Z
Stela Megelova Stela Megelová
SR
plávanie 200 m polohové preteky B
Nina Filkorová Nina Filkorová
SR
džudo 73 kg B
Kristina Lili Krizova Kristína Lili Križová
SR
džudo 44 kg B
Mia Pohanková Mia Pohánková
SR
tenis dvojhra 5
Dávid Peter Dávid
SR
atletika 110 m prekážky 6
Stela Megelova Stela Megelová
SR
plávanie 200 m znak 6
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 200 m polohové preteky 6
Frličková Laura Frličková
SR
atletika 100 m prekážky 7
Peter Šoltés Peter Šoltés
SR
horská cyklistika cross country 7
Rosenbaum Lukáš Rosenbaum
SR
atletika 5 km chôdza 7
Dominik Sochan Dominik Sochan
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 7
Tamara Indriskova Tamara Indrišková
SR
atletika 5 km chôdza 8
Gymerská Lenka Gymerská
SR
atletika 400 m 9
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 200 m polohové preteky 9
Sona Depesova Soňa Depešová
SR
tenis dvojhra 9
Šimková Anna Šimková
SR
atletika Skok o žrdi 9
Sophia Gray Sophia Gray
SR
plávanie 200 m motýlik 11
Romana Hrnčárová Romana Hrnčárová
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 11
Bendová Ema Bendová
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 11
Eliška Gašpárková Eliška Gašpárková
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 11
Gymerská Lenka Gymerská
SR
atletika 100 - 200 - 300 - 400 m 11
Tomas Oliver Tomas
SR
plávanie 200 m voľný spôsob 12
Oliver Gray Oliver Gray
SR
plávanie 200 m motýlik 12
Ema Vaňová
SR
atletika sedemboj 12
Romana Hrnčárová Romana Hrnčárová
SR
atletika 200 m 13
Filip Jancik Filip Jančík
SR
atletika 3000 m 13
Alex Hulka Alex Hulka
SR
atletika 2000 m prekážky 14
Csikós Peter Csikós
SR
atletika 800 m 15
Bendová Ema Bendová
SR
atletika skok do diaľky 15
Tomas Oliver Tomas
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 15
Adam Černák Adam Černák
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 15
Jakub Stanko Jakub Stanko
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 15
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 15
Jakub Stanko Jakub Stanko
SR
plávanie 100 m prsia 15
Sára Orosz
SR
plávanie 400 m polohové preteky 15
Horňáková Nadine Horňáková
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 15
Stela Megelova Stela Megelová
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 15
Sára Orosz
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 15
Sophia Gray Sophia Gray
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 15
Eliška Gašpárková Eliška Gašpárková
SR
atletika 400 m prekážky 16
Adam Černák Adam Černák
SR
plávanie 100 m motýlik 16
Horňáková Nadine Horňáková
SR
plávanie 100 m motýlik 16
Stela Megelova Stela Megelová
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 16
Tomas Oliver Tomas
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 16
Sára Orosz
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 16
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 16
Romana Hrnčárová Romana Hrnčárová
SR
atletika 100 m 17
Peter Zavacký Peter Zavacký
SR
tenis dvojhra 17
Simon Dióssy Šimon Dióssy
SR
tenis štvorhra 17
Peter Zavacký Peter Zavacký
SR
tenis štvorhra 17
Richard Urban Richard Urban
SR
plávanie 1500 m voľný spôsob 17
Varhaník Martin Varhaník
SR
atletika 100 m 18
Adam Černák Adam Černák
SR
plávanie 200 m motýlik 18
Dávid Peter Dávid
SR
atletika 200 m 19
Vanesa Šatková Vanesa Šatková
SR
horská cyklistika cross country 19
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 400 m polohové preteky 19
Tomáš Pavelka Tomáš Pavelka
SR
plávanie 1500 m voľný spôsob 20
Tomas Oliver Tomas
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 20
Richard Urban Richard Urban
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 20
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 20
Oliver Gray Oliver Gray
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 20
Samuel Krepop
SR
atletika 400 m 22
Sophia Gray Sophia Gray
SR
plávanie 100 m motýlik 22
Miriam Šichtová Miriam Šichtová
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 22
Horňáková Nadine Horňáková
SR
plávanie 200 m znak 25
Vojtko Milan Vojtko
SR
plávanie 100 m znak 27
Oliver Gray Oliver Gray
SR
plávanie 100 m motýlik 27
Horňáková Nadine Horňáková
SR
plávanie 100 m znak 28
Tomas Oliver Tomas
SR
plávanie 100 m voľný spôsob 29
Jakub Javor Jakub Javor
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 29
Mario Minarik Mário Minárik
SR
plávanie 200 m znak 31
Jakub Stanko Jakub Stanko
SR
plávanie 200 m prsia 32
Simon Dióssy Šimon Dióssy
SR
tenis dvojhra 33
Jakub Mikus Jakub Mikuš
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 36
Dominik Sochan Dominik Sochan
SR
cestná cyklistika časovka 37
Mario Minarik Mário Minárik
SR
plávanie 100 m prsia 39
Barbora Pavlisová Barbora Pavlisová
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 39
Sára Orosz
SR
plávanie 200 m voľný spôsob 41
Barbora Pavlisová Barbora Pavlisová
SR
cestná cyklistika časovka 55
Miriam Šichtová Miriam Šichtová
SR
cestná cyklistika časovka 60
Jakub Javor Jakub Javor
SR
cestná cyklistika časovka 64
Sebastian Samson Sebastián Samson
SR
športová gymnastika viacboj 65
Tereza Durikova Tereza Ďuríková
SR
cestná cyklistika časovka 72
Jakub Mikus Jakub Mikuš
SR
cestná cyklistika časovka 73
Tereza Durikova Tereza Ďuríková
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 73
Ella Markovicsová Ella Markovicsová
SR
džudo 52 kg nepostúpila
Juraj Odkladal Juraj Odkladal
SR
džudo 66 kg nepostúpil
Roman Dekan Roman Dekan
SR
džudo 60 kg nepostúpil
Matej Pecha
SR
džudo do 90 kg nepostúpil

Kvalifikovaní športovci

0

Filip Jančík

atletika - 3000 m
0

Ella Markovicsová

džudo - 52 kg
0

Juraj Odkladal

džudo - 66 kg
0

Nina Filkorová

džudo - do 70 kg
0

Matej Pecha

džudo - 90 kg
1

Kristína Lili Križová

džudo - 48 kg
0

Roman Dekan

džudo - 60 kg
0

Patrícia Tománková

džudo - 40 kg
0

Peter Kremnický

športová gymnastika - viacboj
0

Sebastián Samson

športová gymnastika - viacboj
0

Mia Pohánková

tenis - dvojhra, štvorhra
0

Šimon Dióssy

tenis - dvojhra, štvorhra
0

Soňa Depešová

tenis - dvojhra, štvorhra
0

Peter Zavacký

tenis - dvojhra, štvorhra
5

Tomáš Pavelka

plávanie - 1500 m voľný spôsob
4

Nadine Horňáková

plávanie - 100 m znak, 200 m znak, 100 m motýlik, 4x 100 m voľný spôsob, 4x 100 m polohové preteky MIX
4

Stela Megelová

plávanie - 200 m znak, 200 m polohové preteky, 4x 100 m voľný spôsob, 4x 100 m voľný spôsob MIX, 4x 100 m polohové preteky MIX
4

Sára Orosz

plávanie - 400 m polohové preteky, 800 m voľný spôsob, 200 m voľný spôsob, 4x 100 m voľný spôsob, 4x 100 m voľný spôsob MIX
5

Mário Minárik

plávanie - 100 m prsia, 200 m polohové preteky, 4x 100 m polohové preteky
6

Oliver Tomas

plávanie - 100 m voľný spôsob, 200 m voľný spôsob, 4x 100 m voľný spôsob, 4x 100 m voľný spôsob MIX, 4x 100 m polohové preteky
6

Richard Urban

plávanie - 1500 m voľný spôsob, 4x 100 m voľný spôsob
12

Adam Černák

plávanie - 100 m motýlik, 200 m motýlik, 200 m prsia, 4x 100 m polohové preteky, 4x 100 m polohové preteky MIX
5

Jakub Stanko

plávanie - 100 m prsia, 200 m prsia
5

Oliver Gray

plávanie - 100 m motýlik, 200 m motýlik, 4x 100 m voľný spôsob
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia