Športové aktuality
2 min. čítania

Jozef Tománek st. si prevzal ocenenie Klubu fair play SOŠV pred viac než 600 mladými džudistami

SOŠV
Na fotografii zľava primátor Pezinka Igor Hianik, ocenený Jozef Tománek st., Janka Stašová z KFP SOŠV a prezident Slovenského zväzu judo Ján Krišanda.

Pezinok (SOŠV) - Pri príležitosti  otváracieho ceremoniálu XXXI. ročníka džudistického turnaja  Grand Prix Pezinok členka Klubu Fair play SOŠV Janka Stašová za prítomnosti primátora mesta Pezinok Igora Hianika a prezidenta Slovenského zväzu judo Jána Krišandu 23. marca odovzdala v mene Klubu fair play  SOŠV ocenenie Jozefovi Tománkovi st. Ocenenie mu bolo udelené za dlhodobé pôsobenie v duchu fair play predovšetkým pri práci s mládežou. K športovému správaniu ju vedie podľa motta “Džudo je viac ako šport”. Svedkami milej slávnosti na tatami športovej hale SOU v Pezinku bolo viac než 600 nádejných džudistov v žiackom a dorasteneckom veku.

Jozef Tománek st. je dlhoročný džudistický tréner a funkcionár na klubovej aj na celoslovenskej úrovni, aj tréner kadetskej reprezentácie SR. V 1. Judo Clube Pezinku trénersky viedol v mladých rokoch aj olympionikov Matuszeka a Randla, pričom kládol dôraz nielen na športovú prípravu, ale aj na fair play. Je predseda 1. Judo Clubu Pezinok (zakladal ho v roku 1982) a predseda disciplinárnej  komisie Slovenského zväzu judo. Vlani si prevzal Bronzový odznak SOV.

 

Šport
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri