Šport a olympizmus
2 min. čítania

Matej Tóth popri príprave na Dudinskú päťdesiatku stihol aj konferenčný hovor s prezidentom MOV Thomasom Bachom

Gabriel Bogdányi / www.atletika.sk
Foto
atletika.sk

Olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016 v chôdzi na 50 km Matej Tóth absolvoval ako predseda komisie športovcov Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) globálny konferenčný videohovor s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom. Šéfa svetového olympizmu sa pýtal aj na chodecké súťaže a informoval sa aj o grante MOV.

Matej Tóth v týchto dňoch finišuje s prípravou na 39. ročník Dudinskej päťdesiatky, kde by 24. októbra chcel splniť limit 3:50:00 h na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. Okrem tréningov však stíha aj „funkcionárske“ povinnosti.

„S prezidentom MOV sme riešili aktuálnu situáciu vo svete z hľadiska športu a olympijských hier v Tokiu. Olympiáda bude, MOV je pripravený na rôzne alternatívy. Dôležité bude testovanie, dodržiavanie hygienických nariadení a, samozrejme, najlepšie by bolo, ak by už bola vakcína. Aj keby do začiatku hier nebola k dispozícii, olympiáda by sa mala uskutočniť,“ prezradil Matej Tóth hlavné témy debaty približne 100 účastníkov globálneho hovoru členov komisie športovcov MOV, členov MOV vrátane prezidenta so zástupcami komisií športovcov národných olympijských výborov.

Matej Tóth sa počas videohovoru spýtal prezidenta MOV Thomasa Bacha, či chodeckú súťaže na budúcoročnej olympiáde budú v Sappore podľa plánu pripraveného na tento rok. „Odpoveď bola jasná – áno,“ poznamenal víťaz z Ria.

Predseda komisie športovcov SOŠV zisťoval aj to, či je možné presunúť grant MOV na 1. fórum slovenských športovcov plánované na 15. a 16. 10. 2020 v Šamoríne na iný termín, keďže pre epidemiologické opatrenia nie je možné takéto podujatie v súčasnosti zorganizovať.

„Odpoveď bola kladná, fórum nemusíme rušiť – grant 10-tisíc dolárov nám neprepadne. Budeme ho môcť zorganizovať v náhradnom termíne, keď to epidemiologická situácia umožní,“ uviedol pre web SAZ Matej Tóth.

Podujatia a športovci
od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV