Šport a olympizmus
Reportáž
2 min. čítania

Na Štrbskom Plese sa rozhorel olympijský oheň: Začali sa štyri dni nabité športom

Profile picture for user JozefPikula
Jozef
Pikula

Otvárací ceremoniál na Štrbskom Plese zahájil zimnú edíciu Olympijského festivalu. Zúčastnili sa na ňom stovky ľudí. V závere týždňa je pre návštevníkov pripravený bohatý program.

Do areálu začali prúdiť davy ľudí už predpoludním, krátko po otvorení brán. V partnerských zónach si mohli návštevníci zahrať Snow volejbal, vyskúšať si biatlonovú streľbu, pripravené bolo aj umelé klzisko, ľadová lezecká stena a upravené bežecké trate.

Zimnú edíciu Olympijského festivalu odštartoval otvárací ceremoniál. Zúčastnila sa na ňom aj trojnásobná olympijská šampiónka Anastasia Kuzminová, ktorá priniesla olympijskú pochodeň do areálu festivalu.

Trojnásobná olympijská šampiónka Anastasia Kuzminová priniesla olympijskú pochodeň do areálu festivalu.
Foto
SOŠV - Veronika Mihaliková

„Festival má svoje čaro v tom, že sa práve počas tohto špeciálneho sviatku snažíme pozdvihnúť šport a povedať aj ľuďom, ktorí nie sú vrcholoví športovci, že šport nás spája a nerozdeľuje na profesionálov a amatérov, a že nerobíme rozdiely medzi olympijskými a neolympijskými športmi. Spoločne budeme fandiť, zašportujeme si a návštevníci možno spoznajú aj športy, ktoré si ešte nevyskúšali. Každý, kto príde na zimný Olympijský festival na Štrbské Pleso, bude môcť zažiť túto atmosféru,“ uviedla Kuzminová.

Olympijskú pochodeň od Anastasie Kuzminovej prebral prezident SOŠV Anton Siekel.
Foto
SOŠV - Veronika Miháliková

Olympijský oheň symbolicky zapálil prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel. „Podarilo sa nám zorganizovať krásny Olympijský festival. Sú tu rodiny s deťmi, mladí ľudia, ktorých zaujíma šport. To ma veľmi teší. Symbolické zapálenie ohňa bolo pripomienkou toho, že sme tu v rámci olympizmu a sme tu pre šport,“ dodal Siekel.

Prezident SOŠV Anton Siekel.
Foto
SOŠV - Veronika Mihaliková

Po skončení otváracieho ceremoniálu účastníkov roztancovali a rozospievali Dominika Mirgová a Peter Cmorík.

Dominika Mirgová a Peter Cmorík.
Foto
SOŠV - Veronika Mihaliková

Piatok v znamení biatlonu

Piatok sa bude v areáli Olympijského festivalu na Štrbskom Plese niesť v duchu biatlonu. Návštevníci budú mať možnosť trénovať a zasúťažiť si s trojnásobnou olympijskou šampiónkou Anastasiou Kuzminovou. Popoludní ju na strelecký súboj vyzve držiteľka svetového rekordu a olympijská šampiónka z Tokia Zuzana Rehák Štefečeková. Okrem toho si budú môcť návštevníci v zónach partnerov festivalu vyskúšať aj mnohé ďalšie športy.

Olympijský festival „Misia Peking" vám prináša aj exkluzívny partner SOŠV TIPOS, generálni partneri 4F a Toyota, hlavní partneri BILLA, CZ Slovakia, Allianz, partneri Matador, Strabag. Olympijský festival vám prinášame aj v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri