Baku 2015

1 Z
3 S
3 B
EH
Krajina
Dátum konania
-
Otvoril
Prezident Ilham Aliyev
Počet športovcov
5898
Slovenských športovcov
167

Na I. európskych hrách v Baku 2015 sme mali až 167 športovcov. Z nich na súťaže nastúpilo 164. Súťažili v 18 športoch a dovedna v 22 odvetviach. Výprava sa vrátila so 7 medailami. Zlato získali strelci Erik Varga a Zuzana Rehák Štefečeková v mix trape – vtedy to bola neolympijská disciplína, dnes je už olympijská. Druhé zlato si s najtesnejším náskokom pôvodne vybojovalo miešané družstvo atlétov, lenže to sa po dodatočnej revízii výsledkov v dôsledku dopingu domáceho atléta pretavilo v striebro, keďže z pôvodného polbodového náskoku na Rakúšanov z toho zrazu bola polbodová strata. Treba však povedať, že v atletike to v Baku bola len súťaž III. ligy miešaných družstiev... Oveľa vyššiu športovú hodnotu mali strieborné medaily dvojice strelcov – Erika Vargu v trape a Pavla Koppa v ľubovoľnej pištoli 60 a bronzové medaily strelca Juraja Tužinského vo vzduchovej pištoli na 10 m, boxera Viliama Tankó do 52 kg a grécko-rímskeho zápasníka do 66 kg Istvána Lévaia.

Výsledky slovenských športovcov
Športovec Výprava Šport Disciplína Umiestnenie
Varga Erik Varga
SR
športová streľba mix trap Z
Rehák Štefečeková Zuzana Rehák Štefečeková OLY
SR
športová streľba mix trap Z
Putalová Iveta Putalová
SR
atletika 400 m S
Lukáš Privalinec
SR
atletika 400 m S
Bezeková Alexandra Bezeková
SR
atletika 4x400 m S
Repčík Jozef Repčík OLY
SR
atletika 4x400 m S
Silvia Šalgovičová
SR
atletika 4x400 m S
Putalová Iveta Putalová
SR
atletika 4x400 m S
Danáč Denis Danáč
SR
atletika 4x400 m S
Štuková Alexandra Štuková
SR
atletika 4x400 m S
Lukáš Privalinec
SR
atletika 4x400 m S
Kučera Martin Kučera OLY
SR
atletika 4x400 m S
Patrícia Slošárová
SR
atletika vrh guľou S
Matúš Olej
SR
atletika vrh guľou S
Matúš Olej
SR
atletika hod diskom S
Ivona Tomanová
SR
atletika hod diskom S
Repčík Jozef Repčík OLY
SR
atletika 800 m S
Paula Habovštiaková
SR
atletika 800 m S
Lucia Mokrášová
SR
atletika 100 m prekážky S
Patrik Žeňúch
SR
atletika hod oštepom S
Veronika Ľašová
SR
atletika hod oštepom S
Hrašnová Martina Hrašnová
SR
atletika hod kladivom S
Lomnický Marcel Lomnický
SR
atletika hod kladivom S
Paula Habovštiaková
SR
atletika 1500 m S
Jozef Pelikán
SR
atletika 1500 m S
Tomáš Veszelka
SR
atletika skok do diaľky S
Velďáková Jana Velďáková OLY
SR
atletika skok do diaľky S
Velďáková Dana Velďáková OLY
SR
atletika trojskok S
Martin Koch
SR
atletika trojskok S
Kučera Martin Kučera OLY
SR
atletika 400 m prekážky S
Andrea Holleyová
SR
atletika 400 m prekážky S
Putalová Iveta Putalová
SR
atletika 4x100 m S
Danáč Denis Danáč
SR
atletika 4x100 m S
Tomáš Benko
SR
atletika 4x100 m S
Velďáková Jana Velďáková OLY
SR
atletika 4x100 m S
Roman Turčáni
SR
atletika 4x100 m S
Lenka Kršáková
SR
atletika 4x100 m S
Bezeková Alexandra Bezeková
SR
atletika 4x100 m S
volko Ján Volko
SR
atletika 4x100 m S
Tomáš Benko
SR
atletika 100 m S
Lenka Kršáková
SR
atletika 100 m S
Bezeková Alexandra Bezeková
SR
atletika 200 m S
volko Ján Volko
SR
atletika 200 m S
Bubeník Matúš Bubeník
SR
atletika skok do výšky S
Zuzana Karaffová
SR
atletika skok do výšky S
Bottlík Jakub Bottlík
SR
atletika 110 m prekážky S
Berešová Katarína Berešová
SR
atletika 5000 m S
Juraj Vitko
SR
atletika 5000 m S
Katarína Beľová
SR
atletika 3000 m prekážky S
Jablokov Alexander Jablokov
SR
atletika 3000 m prekážky S
Varga Erik Varga
SR
športová streľba trap S
Kopp Pavol Kopp
SR
športová streľba ľubovoľná pištoľ 60 S
Jozef Pelikán
SR
atletika 3000 m S
Ľubomíra Maníková
SR
atletika 3000 m S
Anna Mária Hrvolová
SR
atletika žrď S
Ján Zmoray
SR
atletika žrď S
Tužinský Juraj Tužinský
SR
športová streľba vzduchová pištoľ 60 B
István Lévai
SR
gréckorímske zápasenie do 66 kg B
Tankó Viliam Tankó
SR
box do 52 kg B
Tarr Juraj Tarr OLY
SR
rýchlostná kanoistika K2 1000 m 4
Vlček Erik Vlček OLY
SR
rýchlostná kanoistika K2 1000 m 4
Ódorová Eva Ódorová OLY
SR
stolný tenis dvojhra 4
Barteková Danka Barteková OLY
SR
športová streľba skeet 4
Štefan Zemko
SR
športová streľba skeet mix 4
Barteková Danka Barteková OLY
SR
športová streľba skeet mix 4
Varga Richard Varga OLY
SR
triatlon muži 5
Jozef Jaloviar
SR
zápasenie voľným štýlom do 97 kg 5
Soslan Gaglojev
SR
zápasenie voľným štýlom do 120 kg 5
Ingrida Suchánková
SR
karate do 61 kg 5
Michňák Slavomír Michňák
SR
športová gymnastika viacboj 6
Hubert Andrzej Olejnik
SR
športová streľba dvojitý trap 6
Michal Tomčo
SR
cyklistika bmx jednotlivci 6
Kohlová Martina Kohlová OLY
SR
rýchlostná kanoistika K2 500 m 7
Kmeťová Ivana Kmeťová
SR
rýchlostná kanoistika K2 500 m 7
Jakubík Gábor Jakubík
SR
rýchlostná kanoistika K4 1000 m 7
Krajčovič Marek Krajčovič
SR
rýchlostná kanoistika K4 1000 m 7
Viktor Demin
SR
rýchlostná kanoistika K4 1000 m 7
Matej Michálek
SR
rýchlostná kanoistika K4 1000 m 7
Rehák Štefečeková Zuzana Rehák Štefečeková OLY
SR
športová streľba trap 8
Tužinský Juraj Tužinský
SR
športová streľba ľubovoľná pištoľ 60 8
Beata Kováčiková
SR
vodné pólo kadetky 8
Nataša Rybanská
SR
vodné pólo kadetky 8
Emma Junasová
SR
vodné pólo kadetky 8
Ivana Majláthová
SR
vodné pólo kadetky 8
Petra Stručková
SR
vodné pólo kadetky 8
Barbora Baranovičová
SR
vodné pólo kadetky 8
Patrícia Krivdová
SR
vodné pólo kadetky 8
Mirka Stankovianska
SR
vodné pólo kadetky 8
Karin Kačková
SR
vodné pólo kadetky 8
Simona Pažická
SR
vodné pólo kadetky 8
Terézia Bergerová
SR
vodné pólo kadetky 8
Janka Kurucová
SR
vodné pólo kadetky 8
Kristína Stehlíková
SR
vodné pólo kadetky 8
Kmeťová Ivana Kmeťová
SR
rýchlostná kanoistika k2 200 m 9
Kohlová Martina Kohlová OLY
SR
rýchlostná kanoistika k2 200 m 9
Mykola Bolotňuk
SR
zápasenie voľným štýlom do 61 kg 9
Gelle Peter Gelle
SR
rýchlostná kanoistika K1 1000 m 10
Rusnák Matej Rusnák
SR
rýchlostná kanoistika C1 1000 m 10
Kopp Pavol Kopp
SR
športová streľba ľubovoľná pištol 60 10
Daabousová Naďa Daabousová OLY
SR
synchronizované plávanie sólo 10
Terézia Pavková
SR
taekwondo do 49 kg 11
Vladimír Štefánik
SR
plávanie 100 m motýlik 12
Samuel Baran
SR
vodné pólo kadeti 12
Andrej Kováčik
SR
vodné pólo kadeti 12
Adam Furman
SR
vodné pólo kadeti 12
Peter Barger
SR
vodné pólo kadeti 12
Jaroslav Úradník
SR
vodné pólo kadeti 12
Matej Čaraj
SR
vodné pólo kadeti 12
Tomáš Grivalský
SR
vodné pólo kadeti 12
Andrej Kocák
SR
vodné pólo kadeti 12
Roman Klampár
SR
vodné pólo kadeti 12
Michal Úradník
SR
vodné pólo kadeti 12
Michal Rybnikár
SR
vodné pólo kadeti 12
Tomáš Orem
SR
vodné pólo kadeti 12
Adam Mitruk
SR
vodné pólo kadeti 12
Simona Barutová
SR
synchronizované plávanie tímy 12
Diana Miškechová
SR
synchronizované plávanie tímy 12
Miroslava Kratinová
SR
synchronizované plávanie tímy 12
Daabousová Naďa Daabousová OLY
SR
synchronizované plávanie tímy 12
Natália Pivarčiová
SR
synchronizované plávanie tímy 12
Sophia Lobpreisová
SR
synchronizované plávanie tímy 12
Petra Ďurišová
SR
synchronizované plávanie tímy 12
Júlia Bacharová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Sophia Lobpreisová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Petra Ďurišová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Alexandra Ratajová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Simona Barutová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Diana Miškechová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Miroslava Kratinová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Rebecca Schererová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Daabousová Naďa Daabousová OLY
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Natália Pivarčiová
SR
synchronizované plávanie voľná kombinácia družstiev 12
Kohlová Martina Kohlová OLY
SR
rýchlostná kanoistika K1 200 m 13
Lucia Mištinová
SR
rýchlostná kanoistika k1 5000 m 14
Diana Miškechová
SR
synchronizované plávanie dvojice 14
Petra Ďurišová
SR
synchronizované plávanie dvojice 14
Lenka Matejová
SR
zápasenie voľným štýlom do 48 kg 14
Demjén Pešková Daniela Demjén Pešková OLY
SR
športová streľba športová puška 3x20 15
Hagara Ľubomír Hagara
SR
rýchlostná kanoistika C1 200 m 15
Demjén Pešková Daniela Demjén Pešková OLY
SR
športová streľba vzduchová puška 40 16
Krajčovič Marek Krajčovič
SR
rýchlostná kanoistika k1 5000 m 16
Róbert Ollé
SR
zápasenie voľným štýlom do 70 kg 16
Miroslav Zaťko
SR
rýchlostná kanoistika K1 200 m 17
Ľubomír Beňo
SR
rýchlostná kanoistika k2 200 m 17
Jankovec Martin Jankovec
SR
rýchlostná kanoistika k2 200 m 17
Vojtech Jakus
SR
gréckorímske zápasenie do 71 kg 17
Richard Rigó
SR
gréckorímske zápasenie do 75 kg 17
Mokošová Barbora Mokošová
SR
športová gymnastika viacboj 18
Michal Duba
SR
zápasenie voľným štýlom do 74 kg 18
Andrea Stranovská
SR
športová streľba skeet 19
Štefan Zemko
SR
športová streľba skeet 22
Baláž Boris Baláž
SR
lukostreľba mix 22
Longová Alexandra Longová OLY
SR
lukostreľba mix 22
Jana Hyblerová
SR
športová streľba športová puška 3x20 23
Zuzana Pavlikovská
SR
plávanie 200 m prsia 24
František Lami
SR
horská cyklistika cross country 26
Lara Bábska
SR
plávanie 50 m prsia 26
Lucia Šimovičová
SR
plávanie 50 m motýlik 27
Michal Lami
SR
horská cyklistika cross country 28
Medveďová Tereza Medveďová
SR
cestná cyklistika časovka 29
Vladimír Štefánik
SR
plávanie 100 m voľný spôsob 29
Dagmar Cipárová
SR
šerm kord 29
Vladimír Štefánik
SR
plávanie 50 m motýlik 29
Alexander Světlík
SR
plávanie 200 m znak 30
Jana Hyblerová
SR
športová streľba vzduchová puška 40 31
Zuzana Pavlikovská
SR
plávanie 200 m polohové preteky 32
Alexander Světlík
SR
plávanie 50 m znak 32
Lucia Šimovičová
SR
plávanie 50 m voľný spôsob 33
Romana Gajdošová
SR
triatlon muži 33
Lucia Šimovičová
SR
plávanie 100 m voľný spôsob 34
Lara Bábska
SR
plávanie 100 m prsia 34
Michala Cellerová
SR
šerm fleuret 34
Ivana Kuriačková
SR
triatlon muži 35
David Végh
SR
šerm fleuret 36
Lucia Šimovičová
SR
plávanie 200 m voľný spôsob 37
Alexander Světlík
SR
plávanie 100 m znak 44
Lukas Šiška
SR
triatlon muži 44
Medveďová Tereza Medveďová
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 44
Michňák Slavomír Michňák
SR
športová gymnastika viacboj 48
Michael Kolář
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 50
Zuzana Pavlikovská
SR
plávanie 100 m voľný spôsob 51
Ľuboš Malovec
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom DNF
Erik Baška
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom DNF
Jana Čižnárová
SR
bedminton dvojhra skupina
Jarolím Vícen
SR
bedminton dvojhra skupina
Michal Zátorský
SR
box do 60 kg osemfinále
Strnisko Matúš Strnisko
SR
box do 81 kg osemfinále
Alexandra Pribulová
SR
basketbal 3x3 osemfinále
Zuzana Mračnová
SR
basketbal 3x3 osemfinále
Alexandra Riecka
SR
basketbal 3x3 osemfinále
Alexandra Baburová
SR
basketbal 3x3 osemfinále
Erik Tlkanec
SR
box do 91 kg 1. kolo
Randl Milan Randl
SR
džudo do 90 kg 1. kolo
Matúš Hajas
SR
džudo do 100 kg 1. kolo
Matúš Milichovský
SR
džudo do 81 kg 2. kolo
Štefan Chrtiansky
SR
volejbal muži 5. – 8.
Boris Kempa
SR
volejbal muži 5. – 8.
Michal Hruška
SR
volejbal muži 5. – 8.
Peter Ondrovič
SR
volejbal muži 5. – 8.
Daniel Končál
SR
volejbal muži 5. – 8.
Juraj Zaťko
SR
volejbal muži 5. – 8.
Marcel Lux
SR
volejbal muži 5. – 8.
Tomáš Halanda
SR
volejbal muži 5. – 8.
Peter Mlynarčík
SR
volejbal muži 5. – 8.
Martin Vydarený
SR
volejbal muži 5. – 8.
Tomáš Kriško
SR
volejbal muži 5. – 8.
Radoslav Prešinský
SR
volejbal muži 5. – 8.
Ľuboš Macko
SR
volejbal muži 5. – 8.
Wang Jang Wang
SR
stolný tenis dvojhra 9. – 16.
Balážová Barbora Balážová
SR
stolný tenis dvojhra 17. – 32.
Pištej Ľubomír Pištej
SR
stolný tenis dvojhra 17. – 32.
Longová Alexandra Longová OLY
SR
lukostreľba olympijský luk 17. – 32.
Baláž Boris Baláž
SR
lukostreľba olympijský luk 33. - 62.